Kultowa niemiecka solidność w interesach to przeszłość

Coraz częściej krajowe przedsiębiorstwa dokonujące obrotu z przedsiębiorstwami niemieckimi wyszukują rozwiązania, w jaki sposób można egzekwować należności wobec niesolidnych partnerów. Niestety słynna solidność niemieckich biznesmenów jest już bajką a niesolidność płatnicza zachodzi na coraz większą skalę. Niemieckie zakłady nierzadko ignorują wezwania do zapłaty, które dostają od polskich partnerów, wychodząc z założenia, iż ze względu na problemy językowe, dystans oraz różnice kulturowe żądanie nie będzie egzekwowane.

Windykacja

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonują jednakże w naszym kraju firmy, jakie mogą pomóc w odebraniu funduszy razem z zaległymi procentami.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie (http://www.kador.pl/logistyka/) tego tematu. Obowiązkowo to przeczytaj!

Jakim sposobem? Pierwszą czynnością jest przeprowadzenie działania pozasądowego. Polega to na skierowaniu się do trasata, z okazywanym pełnomocnictwem, poprzez niemiecką kancelarię adwokacką z: postulatem zapłaty zaległej kwoty, żądaniem zapłaty wyliczonych procentów, postulatem zwrotu wydatków adwokackich działania przedsądowego.

Trzeba zwrócić uwagę, iż inaczej aniżeli w Polsce, istnieje w Niemczech możliwość zwrotu pozasądowych wydatków adwokackich poprzez trasata. Odzyskanie więc opłaty jest dla wierzyciela całkiem bez kosztowe, ponieważ wszystkie koszty zmuszony jest zwrócić trasat – tutaj.

Kliknij na odnośnik do serwisu (http://www.adwokatchojka.pl/), on przedstawi Ci temat, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz tekst, posiadający interesujące dane.

Trzeba zauważyć, że dłużnicy zupełnie inaczej, o wiele poważniej reagują na pisma prawnika niemieckiego w porównaniu z reakcją na pisma sporządzone przez samych wierzycieli bądź polskie firmy windykacyjne. Wiele spraw dopełnia się już na tym pierwszym poziomie postępowania w respekcie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.

Jeżeli przedsięwzięcia pozasądowe zostają bezowocne, wówczas należy przystąpić do dochodzenia roszczenia na drodze prawniczej. Istnieją w powyższym zakresie 2 możliwości. Możemy dochodzić należności na drodze prawniczej w Polsce po czym egzekwować orzeczenie w Niemczech bądź złożyć pozew a także egzekwować w Niemczech. Przesądzają o tym notacje w umowie i międzynarodowa własność polskiego lub niemieckiego sądu. Ale również wtenczas gdy istnieje możliwość wyboru między sądem niemieckim i polskim, z praktyki wynika, że warto składać pozew w Niemczech ze względu na większą sprawność postępowania. Windykacja należności w Niemczech nastręcza dużej wiedzy prawniczej. Nie każda kancelaria podejmuje się podobnych działań.