Jak założyć spółkę z.o.o.

Porady prawne przeniosły się do internetu i stały się popularne. Okazuje się, że wcale nie musisz korzystać z takich firm, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowany przypadek sądowy.

Na dodatek internetowe porady prawne mają niższy koszt od standardowych biur prawniczych, gwarantując taką samą jakość obsługi. Przed erą internetu, jeśli człowiek nie miał pieniędzy na zatrudnienie uczonych w prawie, konieczne było szukanie rozwiązania w przybytkach takich jak placówki porad dla studentów i biuro deputowanego. A to jest jasne, że nie każdy dysponuje czasem i możliwościami (zwłaszcza żyjąc w małym mieście), by z nich korzystać.

prawo

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Polecam skorzystać z mnogości cyfrowych wortali prawniczych, jakie znajdują się na rodzimym rynku sieciowych porad prawnych. Niektóre z nich wymagają pewnych opłat, reszta zapewnia bezpłatną pomoc. Znajdziemy serwisy dedykowane określonemu typowi porad, czyli np. obszarom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i również wszechstronne biura prawne online. Spory odsetek portali z poradami internetowymi oddaje użytkownikom do dyspozycji przepastne wykazy aktów sądowych oraz rozwiązanych procesów, co sprawi, że będziemy mogli na własną rękę odszukać odpowiedź na problem. Oszczędzi to czas i pieniądze. Zazwyczaj do dyspozycji jest wyszukiwarka, w która trzeba wpisać nasz problem plus rodzaj sprawy (np. prawo rodzinne)

Dobrze jest też zajrzeć na jeden z mnogości internetowych wortali prawniczych, jakie znajdują się na krajowym rynku nowoczesnych porad prawnych ( Lex). Pewien procent z nich udziela rad za opłatą, reszta ma w ofercie darmową pomoc. Znajdziemy strony dedykowane określonemu tematowi usług, czyli np.

Nie zwlekaj – jeżeli spodobał Ci się ten wpis, to do zobaczenia mamy też podobne treści na witrynie, która jest pod umieszczonym linkiem.

specjalizacjom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i również uniwersalne biura prawne online. Większość portali z poradami w sieci zawiera obszerne wykazy aktów prawnych oraz dawnych procesów, dzięki czemu możemy własnoręcznie odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. To szybki i sprawdzony sposób. Zwykle można to zrobić przez wyszukiwarkę, wpisując nasz problem i rodzaj sprawy (np. prawo rodzinne)

Przede wszystkim trzeba spisać umowę w formie aktu notarialnego. Do tej czynności konieczna jest oczywiście pomoc notariusza. W umowie umieszczamy najważniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Jeśli chcemy funkcjonować na tej zasadzie dobrze jest wcześniej pójść na rozmowę do radcy prawnego, który trudni się tego typu kwestiami. Odszukanie go również nie nastręcza wielu problemów. Możemy wykorzystać Internet np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Jeśli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia z pewnością otrzymamy w rezultacie linki do wielu stron wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie bójmy się prosić o rady. Nie jest to wyjątkowo drogie, a będziemy mieć pewność, że wszelkie dokumenty mamy w porządku, dostaniemy dokładne wiadomości o ryzyku które może być związane z tego rodzaju formą działania i rozwiane zostaną wszystkie nasze wątpliwości.

Po drugie, należy zatwierdzić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Kończąc proces, firma musi przejść rejestrację. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w czasie do 6 miesięcy od podpisania umowy należy złożyć umowę spółki, dokumenty rejestrowe i dowód wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się nie zapomnieć także o wykazie wspólników i ich danych adresowych (Zobacz kto to radca prawny radca prawny Oleśnica). Potem nadchodzi czas na uregulowanie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku przedsiębiorstwo da się zarejestrować elektronicznie, ale wiąże się to z koniecznością posiadania podpisu elektronicznego.