Jak inwestować przy pomocy nowoczesnych technologii? – poznaj różne sposoby

Nowoczesne technologie nas otaczają. Na co dzień używamy telefonów które zasadniczo są mini komputerami, maszynkami służącymi rozrywce albo wspierającymi nas w pracy dzięki możliwości niezwykle dokładnego planowania czasu. Inne objawy cywilizacji technicznej są już mniej widoczne. Dla przykładu w sferze finansów wielu z nas korzysta z tzw. bankowości elektronicznej. Żebyśmy mogli komfortowo dokonywać działań finansowych literalnie w bamboszach, potrzebne są innowacje technologiczne tj. chociażby wydajne serwery jak też bardzo bezpieczne metody szyfrowania danych, w taki sposób by zagwarantować klientom maksymalne bezpieczeństwo.

Rzecz jasna innowacje technologiczne nie mogą być jedynym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa, nieodzowna jest zwykła ludzka przezorność, badanie czy przeglądarka otworzyła się na poprawnej stronie (dalsza część artykułu). Oczywiście nie należy użyczać loginów i haseł innym ludziom w dowolny sposób. W niezwerbalizowany sposób zakładamy, iż technologia powinna sprzyjać wygodzie, wszelkie rozwiązania powinny być łatwe i nieskomplikowane dla eksploatatora.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com

Postęp w finansach nieraz przyjmuje dość zaskakujące kształty. Jedną z nich są niby waluty. Nie realizują one tradycyjnych wymagań stawianych przez nauki ekonomiczne żeby uznać coś za pieniądz. Nie zmienia to faktu, iż sklep z bitcoinami, może być niezłym sposobem na pomnożenie majątku. Jednakże inwestycje takie obarczone są niemałym ryzykiem głównie dlatego, że nie podlegają one przepisom regulacyjnym jak inwestycje na giełdzie czy oszczędzanie w banku.

Zachodzi zatem dosyć duże ryzyko inwestycyjne o czym piszą twórcy polskiej strony z wirtualną walutą. Innym ryzykiem jest fakt, iż trudno jest zapanować nad podażą tego rodzaju towarów, co w istotny sposób może wpłynąć na dochodowość inwestycji . Sklep z bitcoinami to inwestycja dla śmiałych, można nawet powiedzieć iż ryzykantów. Zachodzi również kłopot jak księgować tą niby walutę a także w jakiej wysokości trzeba opłacić podatek (zobacz ile razy można dać darowiznę dziecku) od inwestycji. Trudno sklasyfikować tego typu inwestycje. Najogromniejszym jednakże ryzykiem w inwestowaniu jest fakt, że prawie każdy może sobie stworzyć własną krypto walutę.