Różnorodność naczep do ciężarówek

Naczepa to wersja pojazdu kołowego, jaki pozbawiony jest swojego źródła zasilania. W trakcie przewozu naczepy pełnią funkcję składnic chwilowych. W związku z tym w toku transportu muszą w pełni chronić towar przed obniżaniem jego formy i ubytkami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, opracowane w ten sposób, iż część pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Naczelną grupą naczep są izotermy. Są to naczepy utrzymujące ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz.

Jeżeli uważasz, że opisywany tekst jest wartościowy, koniecznie zobacz dodatkowo szczegóły w treści (https://pojemniki-metalowe.sklep.pl/model-ntk), wtedy z pewnością zapamiętasz większą ilość informacji.

Są one przeznaczone do transportu na średnich i krótkich szlakach. Naczepy ciężarowe izotermy wykorzystywane są przy transporcie produktów spożywczych, ale nie posiada ona agregatu chłodniczego, toteż nie ma możliwości schładzania i przewozu towarów zamrażanych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa takiego rodzaju przeznaczona jest w zasadzie do transportu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla materiałów, które są wrażliwe na przesadny wzrost, albo spadek temperatury, jakiej wymagają ubezpieczenia przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgotność. Typem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyposażone także w agregat chłodniczy. Zezwala on na przewóz jarzyn, owoców i odmiennych produktów spożywczych, również artykułów farmaceutycznych.

Czy prezentowany temat okazał się dla Ciebie interesujący? To świetnie, ponieważ jak klikniesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię na pewno zaintrygują.

Naczepy ciężarowe mogą być pokryte plandeką. Taki rodzaj zabudowy jest najstarszym i najczęściej spotykanym modelem ogradzania powierzchni ładunkowej w naczepach używanych do przewozu artykułów.

Charakterystyczna właściwość tych naczep, jakie pokryte są plandeką, jest opcja załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są obniżane na całej rozciągłości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest identyczna na pełnej rozciągłości naczepy. Jest także możność załadunku od góry, jest to łatwe, gdyż przeważnie naczepy te posiadają łatwy do demontażu stelaż i plandekę. Aby skorzystać z tego sposobu przewozu, nie trzeba posiadać go na własność. Wynajem naczepy pozwoli przetransportować towar w umowne miejsce, bez potrzeby kupna wartościowego sprzętu. Różnorodność naczep pozwoli dostosować właściwą do przesyłanego towaru.