Gdzie podjąć pracę po kierunkach ścisłych? Ciekawe podpowiedzi.

Zanim wybierze się kierunek edukacji sporo osób myśli nad pracą w w roli finansisty, maklera, pracownika banku albo ubezpieczyciela, ponieważ zawody te wiązane są często z renomą oraz wysoką wypłatą i perspektywami zatrudnienia. Jednak aby zostać przyjętym na kierunek studiów związany z finansami i gospodarką, należy dobrze odnajdować się w matematyczno-finansowych. Czy warto iść na kierunki tego rodzaju i gdzie można pracować po kierunkach finansowych?

Sporo osób kończących dany kierunek studiów poszukuje pracy w danym zawodzie, ale nie traktuje jej jedynie jako źródła zarobków. Poza pracą na konkretnym stanowisku ludzie chcą się rozwijać, zwiększać kompetencje, dostawać awanse, a do tego mieć przyjemną atmosferę w pracy i zgrany zespół pracowników. Po zakończeniu nauki na kierunkach finansowych można złapać etat w zespole finansistów, ale można również rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku, na przykład zostać aktuariuszem. Aktuariusz trudni się szeroko rozumianym szacowaniem ryzyka i zostaje nim po zdaniu odpowiedniego egzaminu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz najczęściej pracuje w zakładzie ubezpieczeń, spółkach konsultingowych i funduszach emerytalnych. Może pracować także w większych przedsiębiorstwach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie pełni funkcji dyrektora finansowego, ale sprawuje pieczę nad rozsądnym zarządzaniem pieniędzmi. Spora świadomość z zakresu matematyki finansowej daje możliwość zajmowania się też wycenami przedsiębiorstw, planów inwestorskich, biznesplanami oraz doradztwem transakcyjnym. W każdej większej firmie muszą być zamrożone rezerwy finansowe na wszelkie planowe wydatki, takie jak świadczenia pracownicze, przykładowo na nagrody jubileuszowe, rezerwy emerytalne albo inne gratyfikacje dla personelu. Jest to regulowane ustawą o rachunkowości.

Sprawdź moje www. Tu prezentujemy tylko najlepsze rzeczy. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to z chęcią pomożemy.

Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, by pieniądze przeznaczone na rezerwy emerytalne (sprawdź!) i inne odprawy naprawdę były odkładane.

Chociaż praca (Poszukujesz zatrudnienia? Rzuć okiem na oferty: work service praca magazynier olsztyn) w środowisku finansistów bywa stresująca, z pewnością jest dobrze płatna, a zawody związane z pieniędzmi postrzegane jako prestiżowe. Jeśli tylko jesteśmy uodpornieni na stres i mamy ścisły umysł, śmiało możemy iść na kierunki ekonomiczne oraz te pokrewne księgowości i rachunkowości. Jeśli tylko będziemy dobrze wykształceni i zorientowani w świecie pieniądza, otrzymamy etat bez kłopotu, nawet zaraz po studiach.