Dla kogo jest przygotowany pit 36?

Gdy przychodzi czas rocznych rozliczeń, musimy zaznaczyć jaki pit wypisać, tak żeby wszystko się zgadzało, żeby w prawidłowy sposób wykazać wszystkie nasze zarobki i uniknąć obowiązku złożenia korekty.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów pitów okazuje się być bardzo dużo, więc trzeba poszukać odpowiednich danych w sieci, a jeśli tam ich nie odnajdziemy, to ciągle można w urzędzie skarbowym spytać o to, który pit powinniśmy wypełnić, zwłaszcza że może się okazać, iż powinniśmy tych pitów wypisać parę i każdy odmienny. Dlatego wszystkie wątpliwości powinniśmy jak najszybciej rozwiać, żeby nie zrobić omyłki i nie być przymuszonym do spędzenia większej liczby godzin nad takim rozliczeniem.

Dla kogo jest pit 36?
Jeśli mieliśmy działalność pozarolniczą, która była opodatkowana na zasadach ogólnych, wynajmowaliśmy lub dzierżawiliśmy coś, albo część naszych dochodów pochodzi z zagranicy, to właśnie my powinniśmy wypisać formularz pit (zobacz pit program online) numer 36 i złożyć go we właściwym urzędzie skarbowym. Okazuje się to tym ważniejsze, że te zarobki będą się łączyły z kolejnymi naszymi zarobkami, a zatem niezłożenie takiego pita będzie traktowane jako ukrywanie przychodów. Gdy obawiamy się, że nie będziemy umieli dobrze samodzielnie wypełnić takiego dokumentu, to należy poszukać księgowej, która podejmie się takiego zlecenia, albo skierować się po wsparcie do właściwego urzędu skarbowego, gdzie też otrzymamy taką fachową poradę oraz przy okazji będziemy mogli wyjaśnić wszystkie nasze wątpliwości. Jak zawsze najważniejsze istnieje tu to, żeby wszystkie dane wstawić w odpowiednie okienka, ponieważ wówczas wszystko będzie się zgadzało.

Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę
Nie zostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, ponieważ wtedy w pośpiechu ma szansę się okazać, że zrobimy jakiś błąd.

Zainteresowałeś się owym działem? Czytaj więc dalej o tym punkcie w nowym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Lepiej to wszystko zrobić wcześniej, na spokojnie, a w razie niejasności trzeba je od razu wyjaśniać niż liczyć, że może się uda i jednakże wypiszemy wszystko tak jak powinniśmy.