Metody na szybszą regenerację

Kiedy okazuje się, że mamy kontuzję zaczynamy się zastanawiać, co dalej. Jasne jest, że chce się jak szybko powrócić do pełnej sprawności, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego dobrze dwa razy się zastanowić nim sięgniemy po jakieś nie do końca legalne czy też właściwe środki, bo to da chwilowe lepsze samopoczucie, ale po czasie może doprowadzić do niekorzystnych efektów.

operacja

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu jeśli doszło do jakiejś kontuzji musimy iść do lekarza specjalisty, który może np. stwierdzić, że najlepsza okaże się terapia czynnikami wzrostu (). Najczęściej kojarzy się ona z tym, że jeśli ktoś jest bardzo niski to w danym wieku poddaje się taką osobę właśnie tej terapii. Jednak terapia ta ma za zadanie również przyspieszenie regeneracji uszkodzonego miejsca. Czasem konieczna jest operacja i rehabilitacja.

Mamy takie części naszego ciała, które jeśli uszkodzimy to niestety możemy nigdy nie wrócić do całkowitej sprawności. Owszem, jeśli kontuzja nie okaże się zbyt mocna to możemy się po niej ogarnąć niemal w stu procentach, ale jeżeli uraz jest poważny, to część osób musi pożegnać się np. z karierą sportową lub muszą wziąć pod uwagę to, że wróci im sprawność w zakresie ruchu w niepełnym stopniu. Czasem bardzo ważna jest operacja, np. rekonstrukcja krzyżowego więzadła. Po takiej operacji

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

należy liczyć się z tym, że niezbędna okaże się rehabilitacja. Ale nie możemy rozpocząć jej za szybko, by po operacji nic nie zostało uszkodzone.

Poza tym nie można też za długo zwlekać z rehabilitacją, bo wtedy również może to doprowadzić do tego, że pewne mięśnie zaczną zanikać. W takiej sytuacji rehabilitacja (zobacz rehabilitacja dla seniorów kraków) będzie trwała dłużej. Jak można się domyślić wszystko jest zależne od cech konkretnej osoby. Najlepiej odnaleźć w swej miejscowości porządnego ortopedę. Jeżeli np. mieszkamy w Krakowie to nie będzie to problem. Jasne jest, że ortopeda Kraków to duże miasto gdzie łatwiej będzie znaleźć ortopedę , który naprawdę zna się na rzeczy (więcej tu sport-med.pl).

Te wpisy ze strony (http://www.calus-p.pl/), które znajdziesz po kliknięciu na ten odsyłacz bez dwóch zdań okażą się pomocne – są one godne polecenia i potrafią Cię mile zaskoczyć.

Ale musimy porządnie się porozglądać, by znaleźć dobrego ortopedę nawet w mniejszych miastach. Ortopeda wytłumaczy nam czy po pierwsze konieczna będzie operacja a potem zajmie się wskazaniem nam odpowiedniej rehabilitacji. A najistotniejsze to brać od uwagę jego słowa, bo jeżeli sami zrobimy coś wbrew jego zaleceniom, to możemy być kaleką już na zawsze.