Wyszukana pamiątka ze ślubu

Czy możemy jeszcze zdumieć gości weselnych w czasie odtwarzania reportażu z Waszego wesela? Rzecz jasna! Filmik weselny wykonany z bezzałogowego statku powietrznego jako uzupełnienie do pełnej realizacji przyniesie niezapomniane wrażenia. Nieprzystępna ekstrawagancja? Niekoniecznie! Ten film mogą przygotować poniektóre studia fotograficzne. Posiadają one świadectwa kwalifikacji UAVO uprawniające do wykonywania tego typu zleceń. Będzie to wyszukana pamiątka.

Jak wygląda filmowanie (szukasz filmowanie ślubów Kraków?) z powietrza? Minęły czasy, kiedy operatorzy kamer wsiadali do aeroplanów albo helikopterów i szybowali nad głowami aktorów. Zwykłego „zjadacza chleba” nie stać było na tego typu wariactwo. Dziś do kręcenia zdjęć z lotu ptaka w hollywoodzkich produkcjach czy podczas meczów piłkarskich, wykorzystuje się na odległość sterowanych bezzałogowych statków powietrznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spożytkować je również na waszym ślubie. Warto wypożyczyć taki cudo nie wyłącznie na sam ślub, ale także na sesję w plenerze. Pamiątka będzie wiekopomna.
Ślub

Źródło: epena.pl

Do tego typu celów używa się na odległość sterowanych Quadrocopterów z gimbalem do zaczepu i stabilizacji mini aparatów bądź kamer. Obraz „widziany” przez obiektyw jest transmitowany drogą radiową w czasie rzeczywistym na ekran monitora, co pozwala w pełni monitorować akcję i udoskonalać ujęcia. Drony, kierowane przez operatora z dołu fruwają na optymalnej wysokości 300 metrów. Co prawda zasięg posiadają większy, gdyż do 1 km, jednakże nie ma konieczności aż tak wysokich ujęć. Żeby korzystniej wyeksponować młodą parę bezzałogowy statek powietrzny może bez ryzyka zniżyć się na wysokość zaledwie paru centymetrów.

Jak dużo kosztuje filmowanie z powietrza? Koszt podobnej usługi to 300 – 1000 zł zależnie od sposobu użycia. W ślubnym budżecie na ten cel warto zatem określić kilka złotych na coś, co ubogaci waszą pamiątkę w ujęcia z lotu ptaka.

Jeśli bardzo emocjonuje Cię nakreślana w tym artykule kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.leclerctychy24.pl/) opisującym pokrewne zagadnienia.

W wypadku ślubu 30 minut filmowania z góry na pewno wystarcza. Kwestia paru ujęć do całości filmu. W plenerze też dobrze jest dodać kilka klipów z powietrza. W końcu wesele mamy raz jeden a pamiątka w postaci zdjęć lub filmu to pamiątka także dla naszych dzieci a może nawet dla wnuczków. Z całą pewnością warto zagospodarować wyszczególnioną kwotę w naszym budżecie weselnym.