Sponsor drużyny – sposób na jej rozwój. Jak go znaleźć? Jakim sposobem nakłonić przedsiębiorców do wspierania?

Jesteś pasjonatem jakiegoś sportu? Namiętnie oglądasz go w telewizji? A może również sam uprawiasz? To świetnie. Warto jest mieć hobby, a zwłaszcza tak dobrze oddziałujące na nasz organizm.

Zapewne dzięki temu masz więcej pozytywnej energii, radości życia, jesteś w pełni sił. A dziś niestety nie każdy może się tym poszczycić. Jednakże Wasze hobby jest też bez wątpienia również dosyć kosztowne.

Chcielibyśmy Cię zaprosić do równie ciekawych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij odsyłacz (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/odszkodowania-dla-przedsiebiorcow) i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jesteście zmuszeni w końcu kupić sprzęt i go co pewien czas wymieniać, zainwestować w jednolite stroje, najmować salę do ćwiczeń, a także dojeżdżać jakimś sposobem na rozgrywki odbywające się gdzieś indziej. Za wszystko to trzeba zapłacić i to sumując dość dużo, a nie każdego niestety stać na pokrycie tych kosztów ze swojej kieszeni. Co więc możecie zrobić? Najlepiej zaciekawcie się zjawiskiem, którym jest fundraisers for sports team. O co chodzi? Rzecz jasna o odnalezienie sponsorów, czyli osób lub firm, jakie chciałyby Was wesprzeć finansowo – ciekawe przedsięwzięcia: fundraisers for sports teams. Na przekór pozorom nie jest to takie niełatwe. Musisz jedynie orientować się, w których miejscach poszukiwać.

drużyna na piłkarskim boisku

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

A w takim razie gdzie? Najkorzystniej oczywiście pośród przedsiębiorców. Porozglądaj się w lokalnych przedsiębiorstwach. Na pewno znajdziesz tam entuzjastów dyscypliny sportowej, którą się zajmujesz. Grasz w nogę? W końcu to niebywale popularny sport. A może w koszykówkę czy siatkówkę? Tu w ogóle nie jest gorzej. Odrobinę mniej na czasie jest np. hokej, lecz właśnie ta niszowość może przyciągnąć porządnego sponsora. Kiedyś już będziesz mieć kogoś konkretnego na oku, spróbuj się z nim skontaktować.

Wystosuj formalne, poważne pismo na poziomie. Opisz w nim Wasze działania, sukcesy, krótko mówiąc – pokażcie się z jak najlepszej strony, a na pewno da to efekt. Jeśli nie od razu, to za drugim czy trzecim razem. Jednakże aby on był w pierwszej kolejności musisz zatroszczyć się o poziom drużyny. Niech naprawdę ma się ona czym poszczycić – więcej. Niech to będzie niekłamana grupa pasjonatów, którzy wkładają masę wysiłku w to, aby zdobyć sukces. Tak, aby sponsor był dumny z osób, które finansuje. Jeśli staniecie się znani dzięki swoim osiągnięciom, to przedsiębiorcy sami się będą starali, by zamieścić swoje logo na Waszych t-shirtach.