Gabinet psychologa w stolicy, terapia dla małżeństw

Dziś zdecydowanie zbyt wiele małżonków jest zdecydowanych na rozstanie. Trudności w związku ma prawo pojawić się w każdym momencie, bez względu na ilość lat przeżytych wspólnie. Nadzwyczaj często problemy w związku wzmacnia zmącona komunikacja. Trudno nam otwarcie porozmawiać o obustronnych oczekiwaniach i emocjach, nie słuchamy siebie nawzajem. Nie umiemy także uznać tego, że każdy z nas jest różny.

u psychologa

Źródło: flickr.com

Terapia małżeńska ma pomóc parze poznać własne problemy i rozwiązać je. Terapia zezwala przebudować związek, poprawić stosunki między małżonkami. Pozwala lepiej poznać siebie, swoje potrzeby, dążenia, oczekiwania wobec partnera. Terapeuta ma możliwość pomóc w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem.

Zaintrygował Cię ten temat? To rewelacyjnie! Kolejne tak samo zajmujące artykuły znajdziesz pod poniższym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (http://www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,14).

Osobie z zewnątrz łatwiej też jest zauważyć, gdzie faktycznie tkwi problem. Terapia ma uchronić parę przed rozstaniem. W procesie terapii para uświadamia sobie, czego oczekuje od małżonka i związku i czy jest realne naprawienie go. Naprawianie związku zaczyna się od podjęcia decyzji przez parę, że chcą skorzystać z terapii – gabinetpsychologiczny.sos.pl. Następnym działaniem jest przyjście na spotkanie i zrozumienie motywacji, która nami kieruje. Nie możemy zmieniać małżonka, zdołamy zmieniać siebie i przez tę zmianę wpływać na zmianę partnera i związku. Gabinet psychologiczny Warszawa sugeruje rozmaite strategie terapii małżeńskiej. Na pierwszym, czy drugim spotkaniu terapeuta podejmuje decyzję, w jaki sposób powinna następować terapia, i dobiera procedury.

Masz zamiar poznać oprócz tego inne podobne materiały, jednak nie masz pewności, gdzie ich szukać? Bez nerwów – sprawdź więcej w tekście (http://www.restylane.com/pl/galeria).

Trudność rzadko pojawia się w trakcie trwania związku. Stanowczo częściej mąż i żona wnoszą go do związku. Problem istnieje niemal od zawsze, lecz zaczynamy go spostrzegać dopiero po jakimś czasie – zasięgnij porady u Bożeny Jakubowskiej.

terapia małżeńska

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym etapie związku jesteśmy tak mocno zachwyceni partnerem, że większa część alarmujących sygnałów lekceważymy. Jednak w miarę upływu czasu, zauroczenie małżonkiem zaczyna zmniejszać się, a my mamy coraz mniej motywacji do szukania uzasadnień dla jego negatywnych zachowań. Terapia małżeńska to nadzwyczaj uciążliwa, lecz również bardzo namacalna praca. Posiada jasno oznaczony zamysł, wyznaczoną taktykę i dobór konkretnych narzędzi do jej wdrożenia.