W jakim miejscu znaleźć można prawdziwy raj czyli co ciekawego mogą zaproponować dla turystów Malediwy.

Na pięknych wodach na Oceanie Indyjskim leży archipelag bajecznych wysp, zwany Malediwami. Zajmuje on około 300 kilometrów kwadratowych, na jakich znajduje się ponad tysiąc wysp i wysepek, zlokalizowanych wokół 26 atoli. Malediwy zawdzięczają swój niezwykły charakter dość specyficznemu położeniu.

Podstawę tego archipelagu tworzą podwodne górskie łańcuchy, na jakich przez tysiące lat rozrastały się rafy koralowe, tworząc kolejne wysepki.

Istnieje bonus dla osób, które szukają podobnych materiałów – zobacz info (http://www.calus-p.pl/115-wieszaki) tutaj. Odnosi się ono do omawianego w tym tekście zagadnienia.

Jednak to, co stało się tak wielkim bogactwem archipelagu będzie niedługo także jego przekleństwem. Mianowicie wyspy są bardzo nisko położone nad poziom wód, i przy ciągłym podnoszeniu się stanu oceanów za kilkadziesiąt lat może im grozić zupełne zalanie. Jednak obecnie stanową jeden z najpiękniejszych turystycznych rajów, a wycieczki na Malediwy od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zresztą trudno się temu dziwić, ponieważ faktycznie archipelag ten zachwyca nie tylko rewelacyjną słoneczna aurą, piaszczystymi plażami, lecz również spokojem, ciszą i wytchnieniem od wszechobecnego zgiełku.

Malediwy na oceanie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Malediwy ze względu na swoje położenie w zasadzie bez przerwy mogą zaoferować wyśmienite warunki do odpoczynku.

Kiedy już przeanalizujesz zamieszczony tutaj tekst, równie wciągająca okaże się ta oryginalna publikacja (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/rezerwacje/horb), gdyż ma zbliżone informacje na prezentowany temat.

Wprawdzie w okresie między kwietniem a grudniem pojawia się nieco więcej deszczu, jednak cały czas temperatury nie będą spadać poniżej 25 stopni. Jeśli się dorzuci do tego błękitny, czysty ocean i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, to nawiązania do raju będą jak najbardziej na miejscu. Ale Malediwy to nie tylko lenistwo i plażowanie.

Niesamowicie bujna tropikalna przyroda na wyspach zachęca do wędrówek, a jeszcze więcej bogactwa oferuje świat pod wodą. Malediwy są bowiem obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania, nie tylko z powodu oszałamiającej przyrody, lecz również liczne wraki, które można zwiedzać. Tak duża popularność archipelagu miała wpływ na duże poszerzenie turystycznej propozycji w ostatnich latach. Wycieczki Malediwy last minute są oferowane przez coraz większą ilość biur turystycznych, a jak na razie nie brakuje na nie chętnych.