Na co zwracać uwagę w czasie projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej ważne? O czym musimy pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania stron www bardzo się zmieniają, więc ażeby nasza strona była stale interesująca oraz wystarczająco nowoczesna, powinniśmy zaprojektować ją w zgodzie z najlepszymi zasadami.

Kolejne prognozy, jak i doświadczenie pokazują, iż użytkownicy coraz częściej korzystają z tabletów i smartfonów niż ze stacjonarnych urządzeń. Coraz więcej odsłon stron www właśnie tak się prezentuje – z urządzeń odmiennych niż laptopy i komputery stacjonarne. Coraz bardziej powszechna jest więc idea responsive designu . Takie strony responsywne wypierają całkowicie tworzenie oddzielnych mobilnych serwisów. Poza oczywistymi kwestiami, jak oszczędność czasu tworzenia czy łatwość zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, iż warto tworzyć serwisy responsywne, bo zapewnia to najbardziej ciekawą praktykę w przygotowywaniu stron www. Mamy wiele przykładów tego typu stron, ale z pewnością na uwagę zasługuje projekt strony firmy Patron Serwis. Ta strona jest profesjonalnie zrobiona, a wszystko bierze się z perfekcyjnego projektu oraz koncepcji, która oczywiście została stworzona na podstawie najlepszych praktyk kreacji.

Jeśli czytasz ten tekst, to na pewno jest on dla Ciebie niezwykle interesujący. Tu ponadto znajduje się notka z www (https://www.wykop.pl/link/774977/jak-mozna-w-prosty-sposob-poradzic-sobie-z-zaiksem/), która zawiera równie ciekawe tematy.

W czasie tworzenia strony internetowej zawsze warto zwracać uwagę na tak zwany flat design. To zasada, w ramach której elementy strony powinniśmy zaprojektować tak, ażeby wydawały się płaskie i lekkie.

Przekonaj się, że ta wskazówka z www (https://www.happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/) nie umknie Twojej uwadze, gdyż nakreśla konkretnie tego rodzaju tematykę, co post, który właśnie w teraz czytasz.

Nie mówimy tu jedynie o ikonach, które są wykorzystywane w serwisach, ale także o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, co oznacza user interface.

Mówimy tu o przyciskach, elementach menu czy przełącznikach formularzy. Co ciekawe, ten trend tak mocno wpisał się w dzisiejsze projektowanie, że bardzo duża część witryn zaczyna się unifikować. Tak więc białe strony, na których jest dużo światła a także flat UI gwarantują odbiorcy prawdziwą czytelność przekazu, co powoduje, że stają się one coraz mocniej pożądanym trendem w projektowaniu. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy projektować własny serwis. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service – kontynuuj.