Wygenerowaleś przychody w ubiegłym roku? Zadeklaruj podatek

Początkowy kwartał każdego roku to czas, kiedy każdy mieszkaniec naszego kraju, który miał przychody w poprzednim roku, ma obowiązek wykonać rozliczenie podatku. W zależności od tego, którą formę działalności uprawialiśmy, odmienny typ PIT będziemy musieli wypełnić. Jeśli posiadamy swoją własną działalność, oraz otrzymujemy przychody z wielu różnych źródeł, rzecz ta może być dość skomplikowana. Najczęściej jednak trzeba nam rozliczyć dochody z umów cywilnoprawnych.

pit 2015 online

Autor: swimboy1
Jeżeli jesteś zatrudniony na etat, lub umowę o dzieło, musisz sporządzić rozliczenie PIT 37. Tak również dzieje się w momencie, kiedy jesteś emerytem albo rencista, który nie posiada dodatkowego źródła przychodu. Jeśli jesteś jednostką, która tylko dorabiała przez kilka tygodni i zmieściła się w kwocie wolnej od podatku, nie będzie on tobie potracony. Jednak nadal powinieneś sporządzić rozliczenie PIT 37, aby twój Urząd Skarbowy miał wgląd w twą kondycję majątkową. Jeżeli byłeś zatrudniony w dwóch różnych miejscach na umowę o dzieło albo zlecenie, wtenczas wypełniasz wyłącznie jeden druk, w którym sumujesz wszelkie przychody, zaliczki a także potrącenia ze sobą. Poza tym, jeśli posiadasz współmałżonka, z którym nie masz podpisanej rozdzielności finansowej, możesz spokojnie wykonać rozliczenie PIT 37 z nim, na jednym druku – pit 37.
W jaki sposób jednak rozliczyć własny podatek? Posiadamy na to kilka opcji. Jeśli jesteśmy na bakier z laptopem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać bezpłatny druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z wirtualnych form deklaracji. Możesz ściągnąć właściwy program pit 2015 online, po czym zainstalować go na swym komputerze. Tam wybierzesz odpowiedni rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Gdy skończysz, upewnij się czy aby wszystko jest w porządku, po czym wydrukuj deklarację i wyślij do swojego urzędu. Lecz możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online ( 2015 online). Na witrynie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i wypełniamy wszystko jak w poprzednim przypadku. Z tym że teraz nie musimy niczego drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego departamentu wirtualnie.

Jeśli jesteś osobą pracującą, musisz pamiętać o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku rozliczyć swój podatek. Większość ludzi wypełnia druk numer 37, dotyczy on wszystkich pracujących na umowach cywilnych. Można zdać deklarację osobiście w urzędzie, przesłać kurierem, albo nawet drogą elektroniczną.