Faktoring, kontra faktoring bankowy – czyli, różnica miądzy niezależną firmą, a faktoringiem z banku

Masz firmę i zastanawiasz się, komu powierzyć faktoring? Pomyśl nad bankiem albo niezależną firmą faktoringową! Wewnątrz naszego artykule zbliżymy Ci obydwa zagadnienia, wraz z samą definicją faktoringu!

formalności

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz napisany dzisiaj felieton po rozpoczynamy od określenia: (definicje faktoringu), bo czym tak dokładnie bywa faktoring? Faktoring to mówiąc w skrócie nasza firma (która bywa tak nazywanym faktorantem), nasi dłużnicy, a także przedsiębiorstwo udzielająca finansowania (a więc, faktor). Istotą samiutkiego faktoringu, jest wykupienie poprzez faktora należności – a więc dobrze naszym osobom poznanych faktur, które mają w posiadaniu odroczone w terminie sumy płatności, wystawione poprzez faktoranta. Faktoring, o czym warto napomknąć, bywa przeznaczony dla przedsiębiorstw które prowadzą sprzedaż towarów oraz usług innym przedsiębiorstwom lub instytucjom, które wystawiają faktury z odłożonym terminem płatności. I w tym miejscu wkraczają faktoringi nie pochodzące od banków, które posiadają bardziej małe kryteria faktoringowe, usługi bywają jednak o wiele bardziej drogie aniżeli usługi bankowe.
aplikacja do fakturowania

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednakże rzucimy okiem na (faktoring bankowy), to omijając większych kryteria, bywają one bezpieczniejsze, a także posiadają bezpośredni dostęp do źródła finansowania, z tego powodu bywają ograniczone koszta tej konkretnej usługi – w skrócie, bywa to o wiele bardziej tanie.

W jaki jednak sposób banki kwalifikują potencjalnego faktoranta? Jeśli o to chodzi spoglądają na bilans oraz wskaźnik finansowy przedsiębiorstwa.

Jeżeli poszukujesz innych danych na omawiany wątek, to też rzuć okiem na program do kalkulacji analogiczne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Jeśli on spada, to bank posiada prawo pomniejszyć limit, a także zerwać umowę. Z tego powodu dobrze się po rozmyślaj, jaka forma faktoringu najmocniej Tobie się opłaci!