Faktoring, kontra faktoring bankowy – czyli, różnica miądzy niezależną firmą, a faktoringiem z banku

Masz firmę i zastanawiasz się, komu powierzyć faktoring? Pomyśl nad bankiem albo niezależną firmą faktoringową! Wewnątrz naszego artykule zbliżymy Ci obydwa zagadnienia, wraz z samą definicją faktoringu!

formalności

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz napisany dzisiaj felieton po rozpoczynamy od określenia: (definicje faktoringu), bo czym tak dokładnie bywa faktoring? Faktoring to mówiąc w skrócie nasza firma (która bywa tak nazywanym faktorantem), nasi dłużnicy, a także przedsiębiorstwo udzielająca finansowania (a więc, faktor). Istotą samiutkiego faktoringu, jest wykupienie poprzez faktora należności – a więc dobrze naszym osobom poznanych faktur, które mają w posiadaniu odroczone w terminie sumy płatności, wystawione poprzez faktoranta. Faktoring, o czym warto napomknąć, bywa przeznaczony dla przedsiębiorstw które prowadzą sprzedaż towarów oraz usług innym przedsiębiorstwom lub instytucjom, które wystawiają faktury z odłożonym terminem płatności. I w tym miejscu wkraczają faktoringi nie pochodzące od banków, które posiadają bardziej małe kryteria faktoringowe, usługi bywają jednak o wiele bardziej drogie aniżeli usługi bankowe.

aplikacja do fakturowania

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednakże rzucimy okiem na (faktoring bankowy), to omijając większych kryteria, bywają one bezpieczniejsze, a także posiadają bezpośredni dostęp do źródła finansowania, z tego powodu bywają ograniczone koszta tej konkretnej usługi – w skrócie, bywa to o wiele bardziej tanie.

W jaki jednak sposób banki kwalifikują potencjalnego faktoranta? Jeśli o to chodzi spoglądają na bilans oraz wskaźnik finansowy przedsiębiorstwa. Jeśli on spada, to bank posiada prawo pomniejszyć limit, a także zerwać umowę. Z tego powodu dobrze się po rozmyślaj, jaka forma faktoringu najmocniej Tobie się opłaci!