Przygotowujesz szkolenie i chcesz to robić jak najlepiej? Sprawdź o czym musisz wiedzieć

Kiedy planujemy przygotowanie konferencji lub szkolenia musimy zastanowić się nad wieloma kwestiami organizacyjnymi. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór dobrego miejsca na spotkanie. Przystępując do wyboru sali konferencyjnej musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki wydźwięk będzie miało to spotkanie.

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy różnego rodzaju konferencje. W przypadku wielogodzinnych konferencji organizowanych dla uczestników z różnych stron Polski, a czasem i z zagranicy ważne jest pamiętanie o zapleczu gastronomicznym i noclegowym. W dużym mieście nie powinno być z tym problemu, bo hotel Wrocław czy hotele Wrocław (), to ogromna baza, w której możemy się wygodnie przespać. Jeżeli planujemy szkolenie średniej wielkości może się okazać, iż będzie niezbędny powszechny dostęp do urządzeń multimedialnych. Spotkanie integracyjne musi być zlokalizowane blisko atrakcji turystycznych. Najlepiej sprawdzają się ciekawe miasta, jak sale konferencyjne (oferta), ale też miejsca odległe od cywilizacji, jak góry czy morze.

To, jakiej sali konferencyjnej będziemy potrzebować jest zależne od liczebności grupy. Kiedy robimy spotkanie dla mniej więcej 50 osób, to komfortowy metraż da nam już powierzchnia około 70 m2. Czym większe grono ludzi tym więcej miejsca potrzebujemy, przykładowo, ponad setka, to już sala powinna mieć około 150 m2. Niezwykle istotny jest układ krzeseł i stołów, to właśnie ta kwestia decyduje, ile osób zmieści się na określonej powierzchni. Nie powinno się jednakże uzależniać układu miejsca tylko od maksymalnego zapełnienia przestrzeni.

konferencja

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym dość ważnym elementem jest dostępność multimediów. Trudno dziś wyobrazić sobie naukowy wykład bez dostępu do wi-fi dla każdego z uczestników. Inne niezbędne urządzenia to projektor multimedialny oraz odpowiednie nagłośnienie. To też niesamowicie istotne rzeczy, żeby konferencja była na naprawdę wysokim poziomie. Sala powinna być wyposażona w klimatyzację, musimy także sprawdzić akustykę pomieszczenia. Tylko mikrofon może nie zagwarantować wygody odbioru przekazu przez wszystkich uczestników organizowanego spotkania. Takie warunki z pewnością spowodują, że każdy będzie czuł się dobrze na szkoleniu. To także gwarancja, iż każdy z uczestników będzie w stanie wystawić wysoką ocenę szkoleniu, które zorganizowaliśmy.