Kwiecień to okres, który ogromnej rzeszy rodaków kojarzy się ze składaniem PIT-ów w Urzędzie Skarbowym

Każdy pracujący Polak do końca kwietnia tego roku musi oddać sprawozdanie podatkowe i wyspowiadać się ze swoich dochodów Urzędowi Skarbowemu.
Duże grono Polaków nie lubi wypisywać formularzy urzędowych.

w biurze

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko są one poplątane, niejasne i najzwyczajniej w świecie nudne. Jednakże dziś nie jest to już tak strasznie, jak kiedyś. Pokolenie, które dzisiaj ma już około 40 lat, pamięta, jak to było jeszcze w okresie PRL-u. Samodzielne wypisywanie dokumentów, liczenie przy pomocy kalkulatora, długie kolejki w urzędach i nieuprzejmi urzędnicy. Większość społeczeństwa wspomina to mało miło.
PIT

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
rozmowa

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś na szczęście całość przedstawia się już inaczej. Istnieją profesjonalne programy, które dają możliwość szybko i sprawnie wypełnić każde sprawozdanie. Najczęściej spotykany jest PIT 37.

Intryguje Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to sprawdź ten użyteczny portal (http://www.pischool.pl). Przeczytasz w nim informacje, które będą dla Ciebie zajmujące.

Należy tylko ściągnąć z sieci poprawną aplikację i zagospodarować sobie trochę czasu wieczorem. Nie będziemy potrzebowali ani ołówka ani kalkulatora, gdyż program podpowiada co i gdzie trzeba wpisać i sam sumuje wszelkie pola. PIT możemy również odprawić online, więc nie musimy się obawiać kolejek do okienka. Jednakże mimo wszystko nie powinniśmy lekceważyć sprawy.

Jeśli czytasz ten tekst, znaczy to, że zaciekawiło Cię omawiane zagadnienie. Jeśli tak, to podobne źródła mają równie ważne dane.

Warto zarezerwować sobie trochę czasu, żeby wypełniać PIT spokojnie. Pośpiech zawsze bywa kiepskim doradcą.

Jeden błąd może nas kosztować nerwy i potrzebę pojawienia się w urzędzie na wyjaśnienie.
Możemy być szczęśliwi, że i do naszych urzędów zawitała cyfryzacja. Życie jest teraz o wiele łatwiejsze niż kiedyś.