W dzisiejszych czasach wiele osób reklamuje się w internecie, jednakże klasyczne wizytówki nigdy nie wyjdą z użycia

Każdy człowiek biznesu musi posiadać przy sobie wizytówkę. Nawet na pozór prywatne pójście na siłownię może okazać się doskonałą możliwością na zrobienie interesu życia.

Nigdy nie wiemy kogo oraz gdzie spotkamy. Zatem jeśli mamy własną działalność gospodarczą albo zarządzamy spółką, zawsze miejmy w notatniku swoje wizytówki.
zespół certyfikacyjny

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi pracownicy najczęściej pragną onieśmielić swoich potencjalnych klientów wręczając im dziwne oraz barwne wizytówki. W ten sposób chcą się wyróżnić na tle innych i zostać zapamiętanym. Zapewne jest to skuteczne, ale nie wszędzie. Są profesje gdzie ważniejsza jest rozwaga niż krzykliwość. Do tych ludzi zaliczają się na pewno adwokaci, dlatego dla nich wizytówki klasyczne to podstawa. Dzięki temu pokazują swój kunszt i dyplomację.
Jest również duża ilość innych profesji, gdzie należy stale mieć w teczce wizytówkę – są to przykładowo doktorzy albo tłumacze. Jeżeli interesuje Cię wizytówka tłumacz to doskonała specjalizacja, żeby dać sobie szansę przekazania komuś namiarów na siebie w każdym miejscu i w każdej chwili. Wydaje się to o wiele bardziej profesjonalne aniżeli napisanie własnego adresu e-mail lub telefonu na wyrwanym kawałku kartki z notesu albo serwetce. Wizytówka jest niewielka, więc mogłoby się wydawać, że nie ma wielkiego znaczenia. Ale to nieprawda.

W sporym stopniu świadczy o naszym profesjonalizmie i podejściu do biznesu.
Trzeba zawsze mieć w teczce kilkanaście wizytówek. Nigdy nie wiemy, kiedy nam się przydadzą.