Kompletna usługa wycinania drzew, a więc jak pracują arboryści

Fachowa i precyzyjna pielęgnacja drzew w Warszawie ma niezwykle znaczne znaczenie, albowiem to właśnie wizerunek drzew znacznie wpływa na wygląd całego miasta. Drzewa nie tylko są istotnym elementem całego środowiska, jakie zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale także pełnią rolę estetyczną. Bez wątpliwości o wiele milej spaceruje nam się w ładnym i zadbanym parku, aniżeli w miejscu, w jakim drzewa się niezadbane, uschnięte, a pod nogami szeleszczą szpecące, nieestetyczne liście.

drzewo i zachód słońca

Autor: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Wycinka drzew rozpoczyna się zawsze oceną stanu i okolicy zarośniętej drzewostanem i doborem właściwych narzędzi (Driada). Kluczowa okazuje się ocena ryzyka, jakie niesie za sobą takie przedsięwzięcie.

Jeżeli po przeczytaniu obecnego tu postu wciąż masz dodatkowe pytania, to zobacz dodatkowo to ważne opracowanie – są tam pokrewne informacje.

Istotnym ułatwieniem w drwalskiej robocie jest – inaczej się nie da – legalne pozwolenie od instytucji. Jeśli po prostu go nie trzeba, tym lepiej dla zespołu ścinającego i zleceniodawcy. Jednakże uzyskanie takiego dokumentu jest formalnością, a pominięcie tej procedury może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

W głównym stopniu należy pamiętać o tym, że drzewa i krzewy to żywe organizmy, dlatego też mogą być atakowane przez wszelkiego typu infekcje dokładnie tak samo jak ludzie. Należy więc przeciwdziałać wszelkiego rodzaju chorobom naszych drzew. Najistotniejszą sprawą jest m.in. regularne usuwanie suszu i pozostałych starych gałęzi. Dzięki temu efektownie będziemy ograniczać infekcje i obumieranie innych partii korony drzew. Powinniśmy również co jakiś czas podcinać koronę, nadając jej równocześnie ładny, foremny kształt.

Ścinanie często oznacza podcinkę pnia tuż nad ziemią. Wcześniej ustala się na oko wiek drzewa, parametry pnia, gatunek. Wykazy dokonuje się nie przy ziemi, a na ustalonej wysokości. Stałym atrybutem w pracy drwali są metalowe kliny, które po prostu trzeba wbijać, zwykle po drugiej stronie drzewa, czyli tej niepodcinanej. Jest to wymagane, ponieważ niewłaściwe zarządzanie klinem może sprawić, że ścinane drzewo drzewa i krzewy zaklinuje nam prowadnice. Kolejna rzecz to wycinka konarów. W tej „sekcji” wycinka dzieli się na dwa rodzaje: z ziemi, długimi, zahaczającymi o konary pilarkami na wysięgniku oraz podcince na wysokości. Ostatnie ścinanie wykonuje się zazwyczaj dzięki podnośnikowi albo metodą wspinaczkową, jeśli nie posiadamy akurat na miejscu maszyny, która wyniosłaby do wysokości korony drzewa. Tak jest w większości przypadków.