Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, obserwując zapotrzebowania rynku pracy? Już dawno przekonaliśmy się, że nie ma gotowej recepty na odniesienie sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), dziś nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że część osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeśli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie społeczeństwu straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. (Oferta: praca dziennikarz) Zanim wybierzemy nowy zawód, powinniśmy najpierw zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w Sochaczewie, sprawdzając które działalności mogą nam zapewnić dobrą pensję. pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami.

Tak samo emocjonujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeśli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem, który jest tu!

Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje dotacje na rozpoczęcie działalności. Przypuszczając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. (Zobacz oferty pracy księgowy) Czy nie lepiej jest być cieszącym się dobrą opinią w zawodzie mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku określonych umiejętności jest zmuszony pracować poza wykształconym zawodem, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?