Jak unikać problemów bankowych?

Problemy związane z pieniędzmi mogą w skrajnych przypadkach prowadzić do odebrania sobie życia! Zapewne to nieprzypadkowe, że na skutek spowolnienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych oraz na Starym Kontynencie, również na nieszczęście u nas, znacznie wzrosła ilość popełnianych samobójstw.

karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed pozyskaniem kredytu w banku zastanowić się wnikliwie ten temat. Bardzo realne, że najzwyczajniej nie możemy brać owego kredytu bankowego, bo później będziemy zobowiązani niemalże klepać biedę; po spłaceniu rat niedużo pozostanie nam na życie! Pamiętajmy, iż czasami lepiej otworzyć darmowe konto bankowe, łożyć na nie każdego miesiąca pieniądze, aby mieć możliwość po jakimś czasie wypłacić wszystko z banku i nareszcie spełnić zachciankę. Np. kupno pralki, wczasy na Wyspach Kanaryjskich albo remont sypialni.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeżeli tak, to zapewne sprosta Twoim wymaganiom również kompleksowy opis (https://www.autopietrzak.pl/cms/o-firmie), który zaprezentowaliśmy w linku poniżej.

Planów zakupowych można wymienić dużo. Przeanalizujmy własną sytuację, nie bądźmy nierozważni, a to dosyć powszechne na tym świecie…

2. Jeżeli jakby nie patrzeć zdecydujemy się na wzięcie kredytu, szanujmy rady doświadczonych specjalistów – tzn. doradca finansowy, wbrew plotkom, nie jest biznesmenem, któremu tylko zależy na tym, aby wcisnąć klientom ten kredyt, który w zasadzie jest niekorzystny, ale bank daje mu dobrą prowizję za polecenie nas. Doradca pożyczkowy, który jest OK na całe szczęście nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni ekspertów od marketingu.

3. Doceniajmy częściej instytucje parabankowe. Wiadomo, w takowym parabanku nie pozyskamy pożyczki na duże kwoty, ale no przynajmniej plus jest taki, że mamy możliwość załatwić sobie kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – na przykład jeżeli jesteśmy bez pracy lub ciężko pracujemy, lecz w szarej strefie. Nikt nie lubi biurokracji, toteż czymś miłym jest możliwość bardzo szybkiego załatwienia sobie kredytu.

4. A może kredyt od w zupełności nieznajomego człowieka? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z roku na rok są coraz modniejsze. Kilka dni temu jeden z wortali ekonomicznych napisał, że w Polsce pożyczki społecznościowe wzrastają w szybkim tempie, tzn. ich udział w rynku usług finansowych. Ryzyko jest małe, w końcu oprocentowanie jest od początku jasne, a więc nie zostaniemy zrobieni w konia. Co do tego pożyczkobiorcy nie powinni miewać najmniejszych wątpliwości.