Na czym polega fenomen facebooka, jakie jasne i ciemne strony może nieść korzystanie z niego.

Ludzie od zawsze mieli potrzebę dzielenia się swoimi wspomnieniami oraz przeżyciami. W minionych latach namiętnie pisano pamiętniki, niektóre były dostępne dla szerszej liczby osób, inne wyłącznie na użytek wewnętrzny. Jednak dzisiaj pamiętniki stały się już przeszłością, a na ich miejsce weszły różnego rodzaju serwisy społecznościowe, w tym chyba najpopularniejszy i największy Facebook.

facebook

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
O fenomenie facebooka powstają już naukowe rozprawy i doktoraty, i faktycznie od paru lat ma on coraz większą popularność. Niektórzy wręcz twierdzą, że jeśli ktoś nie ma swojego konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, szczęśliwie wiele osób nadal zachowuje zdrowy rozsądek i pomimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie mają lub będą go używać z rozwagą i rozsądkiem.

Poznaj również inną bazę artykułów przedstawiających omawiany wątek – nie obawiaj się – wejście za darmo, więc wejdź na ten odnośnik!

Jednak dla wielu internautów, szczególnie z młodego pokolenia, dzień będzie się zaczynał od zalogowania do facebooka i przeglądnięcia ostatnich wiadomości, a w ciągu dnia na bieżąco ma się do niego dostęp, bo większość obecnych smartfonów również pozwala na to, żeby korzystać z niego.

Oczywiście jak to ze prawie wszystkimi technologicznymi nowościami i pomysłami jest, także i facebook użytkowany z rozsądkiem jest bardzo przydatny. () Zaczęło z niego korzystać również wiele firm, równolegle ze stroną firmową uruchamiają one facebookowe konta, służące do komunikacji z kontrahentami oraz klientami. Największą zaletą tego serwisu jest szybki dostęp do informacji, praktycznie wszystko jest dostępne, i co najbardziej istotne, nic nie zginie jeśli się tego nie usunie.

Gdy zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź odnośnik (http://www.paletympm.pl/pl/35-transport.html), a odnajdziesz tu zbliżone, interesujące informacje na ten temat.

Dzięki facebookowi można w bardzo łatwy sposób nawiązywać i utrzymywać kontakty ze znajomymi, a oprócz tego dowiadywać się tego, czy coś się u nich nie wydarzyło. Tu jednak należy zachować wspomniany wyżej rozsądek, bo niektórzy ludzie będą pisać wszystko, co się u nich wydarzyło. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają fotografie, które raczej powinny być zachowane w domowym archiwum, a niekoniecznie pokazywane połowie świata, dlatego też przed umieszczeniem czegoś w miejscu, do którego wszyscy mają dostęp warto się chwilę zastanowić.