Sieciowe opcje używane przez firmy żeby dotrzeć do odbiorców

Współcześnie przeważająca część codziennych transakcji zakupowych odbywa się z poziomu PC, tabletu albo telefonu komórkowego. Widzenie się z dostawcą przestaje być konieczne.

dodatki

Źródło: http://www.morguefile.com/
Również przy różnych współpracach pomiędzy firmami dominuje komunikacja on-line. W dobie ogólnej informatyzacji przedsiębiorstwa wykorzystują nowoczesne narzędzia sieciowe, jakie pozwalają im na bycie konkurencyjnymi jak i lepsze dotarcie do potencjalnych odbiorców ( się z informacjami na stronie informacji pod adresem więcej znajdziesz na stronie Trade o platformie zakupowej). W efekcie rok rocznie ilość nowych rozwiązań stale się zwiększa. Platforma zakupowa to aktualnie jedna z najbardziej popularnych form dokonywania zakupów jednakowo na linii firma – nabywca jednostkowy i firma – firma. Specyfika obecnego rynku zmusza do sporej elastyczności. Bez użytkowania rozwiązań jak platforma zakupowa praktycznie dowolna firma zmniejsza swój potencjał w sprzedaży jednakowo artykułów oraz usług.
E-procurement czyli mówiąc inaczej wymiana internetowa to wyraz nowoczesnego handlu w całej jego rozciągłości. E-procurement za fundament ma platformy zakupowe. Nie są to jednak standardowe sklepy on-line. E-procurement to handel znajdujący się poziom wyżej – B2B, B2C, B2G. Sprzedawane są tutaj nie tylko określone towary ale również usługi, praca, materiały itd. (więcej o E-procurement). Platformy zakupowe E-procurement to punkt wyjścia dla działań jednakowo małych, średnich jak i dużych firm. Posiadanie odpowiedniej platformy do sprzedaży ma zasadnicze znaczenie.

Na rynku funkcjonuje sporo firm, które tworzą tego typu platformy od podstaw – dopasowane do specyfiki działalności odbiorców danej firmy.