Czy warto latać tanimi liniami lotniczymi?

W dzisiejszych czasach podróżowanie staje się coraz łatwiejsze. Na naszym blogu prezentujemy mnóstwo wskazówek i przydatnych porad, dzięki którym już wielu naszych czytelników zwiedziło warte uwagi miejsca za grosze. Dzięki temu, że bilety lotnicze nie są już tak kosztowne jak kiedyś, praktycznie każdy z nas może spełniać swoje marzenia o podróżowaniu do dalekich krajów.

Nie inaczej jest w przypadku tanich linii lotniczych – dzisiaj przyjrzymy się im nieco bliżej.
Czy to bezpieczne?
Wiele osób boi się tanich linii lotniczych, uważając, że przy tak niskich cenach biletów z pewnością coś jest nie tak z samolotami, które obsługują poszczególne rejsy. Nic bardziej mylnego – każdy samolot, niezależnie od tego, do jakich linii lotniczych należy, jest stale poddawany kontrolom i podlega wszelkim restrykcjom lotniczym. Niskie ceny biletów są możliwe dzięki optymalizacji kosztów i budowaniu ściśle wypełnionej siatki lotniczej. Nie obawiajcie się zatem latać tanimi liniami – są one równie bezpieczne jak drożsi przewoźnicy.
Opcje dodatkowe
Podróżowanie po Europie samolotem

Autor: Tomasz Czyczyło
Źródło: http://www.flickr.com

Czy tanie linie są aby na pewno tak tanie jak się wydaje na pierwszy rzut oka? Tak, ale pod warunkiem, że nie szukamy wielkich wygód w trakcie podróży. Podróżowanie po Europie samolotem na szczęście tego nie wymaga, gdyż loty trwają zaledwie kilka godzin. Z pewnością wiecie bowiem, że w zasadzie za wszystko w tanich liniach trzeba dopłacać. Jeżeli chcecie wybrać miejsce koło znajomego czy przy oknie, jeżeli chcecie coś zjeść, jeżeli chcecie zabrać ze sobą dodatkowy bagaż – musicie liczyć się z niemałymi opłatami. To właśnie głównie na tych dodatkach zarabiają tanie linie lotnicze. Jeżeli zatem chcecie podróżować tanio, nie zabierajcie ze sobą dodatkowego bagażu czy nie dajcie się namówić na zakup losów w loterii promocyjnej.
Sprawdź lotnisko
Szukając oszczędności, tanie linie lotnicze często decydują się na wybór lotniska bardziej oddalonego od miasta, a nie głównego.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać ten tekst. Jeśli masz ochotę na inne, to kliknij link gran canaria z niemiec i przejdź do następnej witryny.

Zawsze sprawdzajcie zatem, na które lotnisko lata dana linia, może okazać się bowiem, że musicie naprawdę sporo dopłacić za dojazd do miasta czy stracicie na tę podróż naprawdę dużo czasu.

W niektórych przypadkach może okazać się, że łączny koszt podróży będzie porównywalny do kosztu zakupu biletu w tradycyjnych liniach lotniczych, a taka podróż będzie zdecydowanie bardziej wygodna. Ostateczny wybór zawsze powinien zależeć od Waszych preferencji i potrzeb w odniesieniu do konkretnej podróży w konkretnych warunkach. Powodzenia!