Niebezpieczeństwa jakie czekają na ludzi kupujących mieszkanie, o jakich rzeczach trzeba pamiętać przy takiej inwestycji.

Kupno mieszkania to dla wielu rodzin bardzo duże wydarzenie, dlatego też należy przy tym zachować pewien rozsądek. Niestety będą temu towarzyszyć spore emocje, jakie czasami zakłócają logiczne myślenie – ludzie tak ogromnie pragną mieć to swoje wyśnione lokum, że zaczynają zapominać o podstawowych zasadach. A przy zakupie mieszkania trzeba szczególnie uważać, bo dla większości będzie to inwestycja, która może później rzutować na resztę ich życia, i nie będzie tu miejsca na pomyłki i błędy.

Nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
A jednym z najczęściej spotykanych zaniedbań będzie nieskontrolowanie dewelopera i podpisywanie umów przedwstępnych bez udziału notariusza.

Istnieje bonus dla osób, które poszukują podobnych materiałów – zobacz informacje (http://www.marmatddd.pl/haccp.html) tutaj! Dotyczy on analizowanego w tym artykule zagadnienia.

Obecnie interesy kupujących są znacznie bardziej ochraniane, jednak do niedawna jeszcze pojawiały się przypadki, gdy deweloper pozbierał od ludzi pieniądze na inwestycję, po czym uciekał pozostawiając niedokończony obiekt. Jak okazywało się następnie, już podczas sprawdzania dokumentów można było wywnioskować sporo rzeczy co do jego kondycji, jednak większość ludzi nie chciała sobie zawracać głowy takimi drobiazgami.

Mieszkania

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym zaniedbaniem kupujących swoje mieszkanie jest bezkrytyczna wiara w foldery reklamowe, które są prezentowane przez firmy deweloperskie. Nowe inwestycje bielany planowane są w najróżniejszych lokalizacjach, niekiedy są upchnięte między już stojące budynki – zobacz nowe inwestycje na Bielanach. Na zdjęciach wszystko wygląda przepięknie, jest mnóstwo zieleni i przestrzeni, a w rzeczywistości wychodzi, że blok będzie wtłoczony pomiędzy hipermarket i ruchliwą ulicę. Jeszcze jednym problemem, który dotyczy zwłaszcza nowych osiedli, jest brak niezbędnej do wygodnego mieszkania infrastruktury. Co z tego, że mieszkania bielany będą duże i przestronne, jeżeli okaże się, że z osiedla jest jedynie jeden wąski wyjazd, nie kursuje komunikacja miejska a do lekarza czy przedszkola trzeba jeździć pół godziny – przeczytaj więcej tutaj.

Może zaciekawią Cię również pokrewne wątki (https://leclerctychy24.pl/chemia-kosmetyki) na opisywany temat? Jeżeli tak, to zobacz je i uzyskaj świeże informacje na to zagadnienie.

Jak więc widać, rzeczy jakie należy skontrolować przy wyborze mieszkania jest całkiem sporo, i niestety nie w każdym przypadku będą to drobiazgi. Z tego też powodu koniecznie trzeba przed jakąkolwiek umową wszystko dokładnie sprawdzić, żeby nie było później bolesnych rozczarowań.