O czym trzeba wiedzieć,kiedy jesteś organizatorem konferencji i marzysz, żeby odniosła ona sukces?

Konferencje są to wyjazdy większej ilości ludzi, podczas których omawia się dany temat. Mogą być one prasowe, naukowe, biznesowe. Każda z nich wymaga różnego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest ważne przy zorganizowaniu rzeczywiście porządnej konferencji?
Warszawa, Łódź, Kraków. Każde z tych miast organizuje konferencje o różnorodnej tematyce. I to właśnie jest priorytetem.

Restauracja Anatewka w Manufakturze

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy zastanowić się w jakim celu się ją przygotowuje i czy jest właściwie potrzebna? Należy wypisać cele, które po odbyciu się konferencji będzie można zmierzyć i poddać sprawdzeniu. W następnej kolejności należy ustalić kosztorys, który przeznaczy się na zorganizowanie konferencji.

Gdy przeanalizujesz publikowany artykuł, to też zaciekawi Cię polecana strona internetowa, która ma zbliżone informacje na ten temat, zatem kliknij tutaj.

Powinien on obejmować wydatki stałe, które nie powinny ulec zwiększeniu i wydatki zmienne, które mogą się zmienić wraz ze wzrostem osób w niej uczestniczących.

Nie można zapomnieć o budżecie awaryjnym, który użyjemy w razie wystąpienia nieplanowanych problemów. Gdy przemyślimy jużkwestię finansową powinniśmy zająć się szukaniem odpowiedniego miejsca, gdzie konferencja będzie trwać. Zadanie to obejmuje równocześnie określenie dokładnego terminu i godzin spotkania oraz osobiste obejrzenie ewentualnego miejsca. Kolejny krok to kwestie logistyczne. Pamiętaj, że uczestnicy mogą zamieszkiwać Łódź, czy Wrocław podczas, kiedy spotkanie organizowane jest w Warszawie. Następny etap to zapewnić wyżywienie gościom, najlepiej w dobrej restauracji .

restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba zapewnić im zakwaterowanie i rozpocząć się w propozycjach dojazdu do miejsca docelowego. Następnym punktem są sprawy związane z wyżywieniem. Restauracja to świetne miejsce na zorganizowanie kolacji dla organizatorów lub uczestników (anatewka-manufaktura.pl). Pod warunkiem, że liczba osób nie jest zbyt duża. Istnieje jednak pewne rozwiązanie. Sprawdź, czy wybrana przez ciebie restauracja organizuje catering, który dostarczy na miejsce, w którym odbywa się konferencja. Wtedy też kwestię napojów oraz posiłków w trakcie trwania spotkania mamy z głowy.

Pozytywna realizacja każdego z wyżej wspomnianych kroków to gwarancja sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest tak samo istotny, ponieważ treści merytoryczne stanowią jedynie część przygotowań. To, jak zaplanujesz wszystko logistycznie i jak przypadnie to do gustu uczestnikom zapewni ci większe zainteresowanie przy organizacji następnych przedsięwzięć.