Zwichnięcie stawu ramiennego – diagnostyka oraz leczenie

Skręcenia stawu ramiennego należą do najczęściej występujących. Powodem zwichnięcia stawu ramiennego oprócz urazu jest budowa tego stawu, w którym płaska panewka łopatki jest złączona z całkiem dużą głową kości ramiennej. To powiększa niebezpieczeństwo zwichnięcia. Oznakami zwichnięcia jest gwałtowny oraz bardzo silny ból, obrzęk. Do urazu dochodzi z reguły w toku uprawiania niektórych sportów albo karamboli komunikacyjnych.

Szczególnie predysponowani są sportowcy praktykujący hokej oraz sporty zimowe. Uraz częściej tyczy się panów aniżeli kobiet. Zwichnięcie stawu ramiennego jest poważnym urazem, dlatego poprawne rozpoznanie jak też odpowiednie leczenie będzie nieodzowne, aby przywrócić czynności funkcjonalne stawu a także uniknąć powikłań. Najczęstszą przyczyną skręcenia stawu barkowego jest uraz podczas aktywności fizycznej spowodowany mechanizmem pośrednim. Może dojść do urazu w trakcie upadku z wysokości np. w toku pracy na budowie. W trakcie urazu dochodzi do przemieszczenia głowy kości ramiennej. (<">)

rehabilitacja

Skręcenie barku jest ogromnie poważnym urazem i nastręcza jak najszybszej interwencji lekarskiej. Rozpoznanie skręcenia stawu doktor dopełnia na podstawie symptomów, badania manualnego jak też wykonanego zdjęcia RTG. Konieczne jest nastawienie chorego barku, jakie dokonuje się w znieczuleniu ogólnym, aby zwiotczyć mięśnie oraz nie dopuścić do innych urazów w czasie nastawiania.

Im rychlej staw zostanie nastawiony, tym mniejsza szansa na wystąpienie pogmatwań jak też większa na szybszy powrót do zupełnej sprawności. Po nastawieniu stawu potrzebne jest powtórne zdjęcie RTG parawan rtg ażeby ocenić prawidłowość nastawienia. Później staw barkowy jest unieruchomiony w opatrunku Desaulta wykonany z gipsu bądź za pomocą bandaży. Takie unieruchomienie kończyny trwa w większości wypadków około 4 tygodni. Po zdjęciu opatrunku potrzebna będzie rehabilitacja stawu barkowego celem przywrócenia sprawności stawu a także rekomenduje się jeszcze przez dwa-trzy miesiące powstrzymanie od pełnej aktywności. Więcej niezbędnych informacji: kliknij i sprawdź.
Niekiedy do terapii wybicia barku konieczna jest operacja.

Czy nie możesz odejść od tego artykułu? To dla nas niezwykle dobra informacja – w takim razie kontynuuj wyszukiwanie (http://bangbag.pl/sklep/torby-ekologiczne/) na kolejnej witrynie.

Będzie ona niezbędna gdy zwichnięciu towarzyszą inne urazy tj.: złamanie kości ramiennej, urazy mięśni, uszkodzenia nerwów oraz niemożność nastawienia zachowawczego stawu.