Wózki magazynowe – pojazdy, które umożliwiają transportowanie artykułów w dużych ilościach

Praca w magazynie nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy jest on duży i zastosuje się w nim mnóstwo regałów z rozmaitym asortymentem. Istnieje jednak kilka rozwiązań na to, aby ułatwić oraz usprawnić pracę na magazynie. Przede wszystkim koniecznie trzeba zadbać o to, by artykuły dobrze posortować. W tym celu warto wykorzystać w magazynie regały, dzięki którym utrzymany zostanie ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko porządkowanie asortymentu, ale także nieskomplikowane jego wybieranie. Jednak w tym celu poza regałami konieczne będą wózki widłowe.

Wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Wózki o jakich mowa to maszyny, które gwarantują transportowanie artykułów w dużych ilościach z jednej lokalizacji do innej. Poza tym dzięki nim możemy sięgnąć po asortyment umieszczony na najwyższym regale. () Jest to więc wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zastosować nawet wysokie regały i optymalnie wykorzystać przestrzeń w magazynie.

Wózki widłowe kupuje się adekwatnie do potrzeb – trzeba najpierw przeanalizować na jaką wysokość maksymalnie poustawiamy artykuły, jak również jaki ma być udźwig. Dzięki temu skupimy się tylko na tych wózkach, które spełniają nasze wymagania. Wybór jest niewątpliwie rozległy i chodzi w tym wypadku nie tylko o wspomniane parametry, ale także o inne, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależy po pierwsze czy pojazd będzie pracował niskim kosztem, a po drugie czy będzie wystarczająco cichy. Zwłaszcza koszt paliwa jest dla firmy istotny.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam nagrobki granitowe warszawa, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Do wyboru są wózki elektryczne, na gaz i ropę – każdy z nich ma swoje plusy i minusy i warto wypytać o nie sprzedawcę, nim zdecydujemy się na ostateczny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe możemy kupić nowe lub używane. Możemy również zdecydować się jedynie na wynajmowanie wózka, ale jest to mniej opłacalne, jeśli nasza działalność skupia się na polityce magazynowej na co dzień. W takim wypadku opłaca się zainwestować w maszyny, które posłużą nam przez wiele lat. Nie jest to sprzęt wymagający, aczkolwiek trzeba umieć się nim posługiwać i w tym celu na rynku udostępnia się szkolenia związane z operowaniem tego rodzaju pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym obszarze, aby praca (kliknij i zobacz – wielopiła obrzynarka Inter-Bis) z magazynowanym towarem była bezpieczna i sprawna.