Kto zdoła wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz jakie warunki należy spełniać?

Nabycie osobistego mieszkania z pewnością jest niezwykle wysokim wydatkiem, ponieważ nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z wielkimi kosztami. Mało kto jest w stanie w pojedynkę nabyć mieszkanie za własne, zaoszczędzone pieniądze, wobec tego większość ludzi decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie coraz częściej pragną mieć prywatne mieszkanie, w szczególności jeśli planują założyć rodzinę, częstokroć poszukują pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania oraz okazuje się, iż taką pomoc mogą oni zdobyć, bowiem to właśnie do takich ludzi zwracany jest program „Mieszkania dla młodych” (sprawdź polecaną stronę www).

Mieszkania dla młodych to program adresowany do osób, które po raz pierwszy potrzebują kupować prywatne mieszkanie. Żeby wziąć udział w tym programie nie wolno posiadać już prywatnego mieszkania, także w przeszłości. Dodatkowo nie można również przekroczyć wieku 35 lat (w wypadku małżeństw bierze się pod obserwację wiek młodszego małżonka). W warunkach, jakie jeszcze wypada spełnić znajduje się również notacja o tym, że trzeba wziąć kredyt na co najmniej 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o dofinansowanie jakie można uzyskać, to jest kilka rodzajów dotacji, które można dostać z programu mieszkania dla młodych. Między innymi można uzyskać dopłatę do 50metrów kwadratowych czy również 10 procent dopłaty dla osób samotnych albo dla młodych małżeństw, jakie nie mają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają za to liczyć na 15 procent dopłaty.

Kliknij na odnośnik kamienne otoczaki, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz artykuł, posiadający ciekawe informacje.

Ponadto osoby, które zaczynają budowę prywatnego mieszkania lub domu jednorodzinnego zdołają też otrzymać częściowy zwrot za zużytkowane materiały budowlane, co na pewno też jest niezmiernie ogromnym plusem.

Wiemy już do kogo kierowany jest ten program, oraz także jakie warunki należy spełniać, żeby z niego korzystać. A jak wolno ubiegać się o takie dofinansowanie? Naturalnie trzeba starać się o kredyt z banku, jaki bierze udział w tym programie. Powinno się także przynieść specjalny wniosek z prośbą o dofinansowanie wkładu prywatnego, w jakim powinno się umieścić parę znaczących oświadczeń, w szczególności mówiących o tym, iż nie ma się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak na przykład mieszkanie czy dom (zobacz gotowe domy) jednorodzinny.