Jak wybrać dobre konto firmowe, na co dokładnie zwracać uwagę podczas szukania.

Prowadząc swoją firmę należy dopełnić kilka spraw formalnych. Na pewno się do nich zalicza uruchomienie konta bankowego, z jakiego będzie się wykonywać przelewy do urzędu skarbowego, zusu i klientów, i na które wpływać również będą uzyskane przychody. Obecnie nie ma żadnych problemów z tym, bowiem banki prześcigają się w zdobywaniu klientów, jednak ich oferta jest bardzo różnorodna.

bankomat

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dlatego też przed podpisaniem umowy warto przeglądnąć jakiś odpowiednio przygotowany ranking kont firmowych, w oparciu o który będzie można porównać podstawowe parametry takich konto. Dla zdecydowanej większości właścicieli firm najważniejszą rzeczą są opłaty za prowadzenie, tu banki mają różne modele. Zupełnie darmowych kont, czyli zarówno z prowadzeniem rachunku jak i przelewami jest bardzo niewiele, dużo więcej jest kont, jakie nie wymagają opłaty za rachunek, lecz wszystkie pozostałe czynności, w tym także przelewy, będą już płatne.

Jeżeli masz chęć zgłębić uzupełniające wiadomości na prezentowany tutaj wątek, to sprawdź to ważne omówienie – ono też jest bardzo cenne.

Można na przykład do takich zaliczyć mbiznes konto, chyba pierwsze internetowe konto dla przedsiębiorców, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom – dobra lokata bezkarna .

pieniądze

Autor: Mark Roy
Źródło: http://www.flickr.com
Konto darmowe z płatnymi przelewami bardzo dobrze sprawdza się w niewielkich firmach, w których tych przelewów wykonuje się raptem parę na miesiąc. Jeśli miałoby być ich dużo więcej, to korzystniej będzie pomyśleć nad inną odmianą opłat, to znaczy stałą, comiesięczną kwotą, w ramach której dostępny będzie określony pakiet usług – popularna pożyczka via sms . Niektóre banki na przykład dają już w takim pakiecie dowolną ilość zleceń, inne tylko jaką określoną ich liczbę, lecz w przypadku częstszego korzystania z takiej usługi z pewnością będzie to bardziej opłacalne, niż płacenie za wszystkie transakcje. Dla wielu właścicieli firm, zwłaszcza z branży handlowej albo usługowej, kluczową rzeczą jest także korzystanie z oddziałów, w których można wpłacać gotówkę. Brak własnych oddziałów jest sporym ograniczeniem banków działających w internecie, wprawdzie ratują się one wpłatomatami, ale tych jest mało a oprócz tego często jest problem z ich pracą, więc w przypadku przykładowo prowadzenia sklepu zdecydowanie lepszym wyjściem będzie otworzenie konta w banku położonym blisko od tego sklepu.