Jak prosto wykonać oryginalne meble ze skrzynek?

Kupiliśmy wspaniałe mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale nie starczyło nam pieniędzy na zakup mebli? A może nie chcemy mieć oklepanych mebli, które są na wielką skalę sprzedawane w sklepach? Meble ze skrzynek byłyby ciekawą alternatywą.
W takim razie wystarczy nam nasza kreatywność i odrobina kreatywności.

tworzenie mebli ze krzynek

Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com
By sposób na meble ze skrzynek pojawiły się u nas w domu, wystarczy parę prostych metod. Skrzynki – zwykłe, drewniane będą doskonale w różnych wystrojach. Niżej pokażemy instruktaż „zrób to sam”. Nim zaczniesz działać nad skleceniem swojej wyśnionej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – wyczyszczone z wszystkich zabrudzeń.2. Papier ścierny – do wyczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, aby później nie wbijały się nam w ręce drzazgi. 3. Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy ręce przed zranieniem/drzazgami. 4. Transparentny lakier/impregnat do drewna, pędzle – po wyczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem. Robiąc tak bez problemów zetrzemy z nich kurz i utrzymamy w czystości. 5. Kolorowe farbki olejne (dodatkowo) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione odcienie.

kolorowe skrzynki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zgromadzimy już wymagane przedmioty/materiały, warto rozpocząć majsterkowanie. W pierwszej kolejności zadbajmy zabezpieczyć naszych dłoni i ubrania – najlepiej wybrać strój roboczy, lub stare ubranie, którego w razie zabrudzenia nie będzie nam szkoda wyrzucić.

Jeżeli poszukujesz zajmujących wiadomości na omawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna strona, na której przeczytasz informacje, które Cię zaciekawią.

Chwytamy skrzynkę, oczyszczamy z wszystkich zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym. Następnie malujemy ją przeźroczystym lakierem i odstawiamy do wyschnięcia. Kiedy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasza praca nie wymaga nic więcej już w tym momencie.

Kiedy uznasz, że zawarte w tym artykule informacje są ciekawe, przeczytaj ponadto szczegóły w linku odpady elektroniczne wrocław. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Chcemy kolorowego wnętrza? Po wyschnięciu malujemy w nasze ulubione kolory niektóre drewienka. Kiedy pomalujemy już odpowiednią ilość zostaje nam przygotowanie z nich mebli – stolika na kawę, regału na książki, a może po prostu półeczki na drobiazgi.