Musimy to przyznać, iż najlepsze są domowe sposoby. Widać to przy okazji najprostszych prac

Czasami jesteśmy w zupełnej rozterce, bo nie możemy sobie poradzić z konkretną sprawą. Tak jest z określonymi zagadnieniami, tym bardziej tymi, z którymi zetknąć się codziennie – jak w domu. Co wtedy zrobić? Wydaje się, że najdoskonalsze efekty przynoszą porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać na przykładzie usuwania plam. Zresztą, wypróbujcie sami.

Pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy użyciu wywabiaczy, często pozostawia ślady, dlatego od razu po wywabieniu zaleca się wysuszenie tego miejsca niezbyt gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Wywabianie plam za pomocą rozpuszczalnika, musi być wykonane precyzyjnie.

Jeśli po przeczytaniu opisywanego problemu, będziesz posiadać ochotę na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (https://hagerhome.pl/scienna-galeria-zdjec/) posiada ten artykuł.

Należy zwrócić uwagę, by rozpuszczalnik był także dokładnie usunięty, w przeciwnym wypadku na około odplamionego miejsca powstanie zaciek , czyli tzw. otoczka – polecane sposoby na usuwanie plam.

Wywabianie plam z atramentu udaje się poprzez zmoczenie tkaniny w gorącej wodzie z dodatkiem soli, a następnie polanie plam spirytusem. Do wywabiania takich plam mamy szansę wykorzystać także soku z cytryny.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany wątek, to po przejściu do wpisu (http://multibed.pl/) znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które zapewne będą warte zainteresowania.

Jeśli zaplamienia są na dywanie, to mamy szansę je wywabić wlewając na nie mleko i na to sól kuchenną. Po godzinie przejechać wszystko wilgotną gąbką. Świeże plamy na dywanie trzeba błyskawicznie przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin. Sól trzeba wymieniać co pewien czas na czystą. Pod koniec zmyć wodą z mydłem. Tkaniny można zamoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a w razie trudnych plam do prania dodać trochę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Wywabianie plam z buraczków wykonujemy wycierając je błyskawicznie wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i moczenie całą noc. Niwelowanie plam jest skuteczne również jeśli wetrzemy nierozcieńczony detergent i wypłuczemy.Mokra jeszcze plamę trzeba posypać boraksem i polać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, możemy dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a w dalszej kolejności sypanie ich boraksem i zostawienie na około 8 godzin.

Usuwanie plam od cukru karmelowego może stać się trudne jeżeli będziemy zostawiać je na dłuższy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny. Także zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.