Czy możliwość przeżycia ludzi będzie czasem zależała od jednej niepozornej słomki.

Rodowici mieszkańcy cywilizowanych krajów w większości nie mają świadomości tego, co to znaczy brak wody pitnej. Owszem, zdarzają się przypadki, że linia zasilająca zostaje wyłączona, albo następuje krótka awaria, ale wtedy można pobiec do sklepu i kupić coś w butelce. Pewne pojęcie o tym, jak należy ochraniać się przed piciem zanieczyszczonej wody z niepewnych źródeł, mogą mieć osoby które podróżują do państw o ciepłym i gorącym klimacie.

Czysta woda

Autor: Niyati Bane
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy przeżyli nieprzyjemne chwile walcząc z popularną w niektórych krajach klątwą Faraona doskonale wiedzą, że to nie będzie żart. Żyjące w wodzie pasożyty i bakterie mogą spowodować nie tylko uciążliwe dolegliwości żołądkowe, lecz także są niebezpieczne nawet dla życia. Bardzo popularne wyprawy surwiwalowe także będą się skłaniać ku temu, by zawczasu zakupić urządzenie które może dać ratunek podczas samotnej podróży po terenie, gdzie nie ma ujęć wody pitnej. Należy pamiętać, jakie są możliwości pozyskiwania pitnej wody.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych wpisów na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną nowinę – kliknij dętki motocyklowe w poniższy link i ciesz się lekturą.

Tym bardziej, że w ostatnich latach zdarzały się również klęski żywiołowe o taki zasięgu, że przez długotrwały brak dostępu do wody pitnej zaczynały stanowić zagrożenie dla życia.

Lifestraw

Źródło: http://aqua-life.net.pl/

Dotychczas wymyślono mnóstwo różnych uzdatniaczy do wody, które działają w oparciu o różne technologie. Przełomem na rynku stała się niewielka słomka uzdatniająca wodę Lifestraw. Taką słomkę sklepy internetowe sprzedają za niecałe 150 zł. Jest to niewielki komplet wydajnych filtrów włożony do niewielkiej obudowy która przypomina zwykłą rurkę do popijania napojów. I taki będzie także mechanizm jej funkcjonowania. Wciągnięcie przez otwór wody bezpośrednio ze źródła powoduje przepływanie jej przez kilka filtrów o coraz mniejszej średnicy otworów, przez co na końcu wydostaje się niemal idealnie czysta. Użycie takiego mechanizmu pozwoliło zbudować urządzenie które nie potrzebuje żadnych baterii ani części zamiennych. Jest poręczne i nadaje się bardzo dobrze do wzięcia w każdą niebezpieczną podróż, lecz może także stanowić element wyposażenia domowej apteczki na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.