Jak umeblować pokój dla ucznia gimnazjum, aby to pomieszczenie spełniło jego oczekiwania

Każdy młody człowiek chce mieć na swój użytek to jedno najistotniejsze pomieszczenie, czyli własny pokój. To w nim czyta zadaną lekturę i słucha ulubionej muzyki. W młodzieżowym pokoju bywają podejmowani goście – równolatkowie naszego młodzieńca. Sam wygląd pomieszczenia nie pozostaje kwestią przypadku. Ściany muszą posiadać właściwy kolor, a starannie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć staromodne bibeloty. Spośród wszystkich rzeczy najbardziej rozpoznawalne bywają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne meble (Zobacz więcej: meble francuskie – belbazaar) dla nastolatków cechują się prostotą i funkcjonalnością. Stonowane barwy komponują się ze sobą, tworząc bardzo nieszablonowe połączenia. Do takich mebli w nowoczesnym stylu idealnie będą pasować dodatki w wręcz takich samych odcieniach, czyli trójkolorowy, puszysty chodniczek, nieoklepany żyrandol i zasłonki z lejącego się materiału. A jeśli pomieszczenie przeznaczone na pokój posiada dość sporą powierzchnię, to można pomyśleć o postawieniu jeszcze jednego sprzętu, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd tego pokoju może prezentować się w taki oto sposób: jasnopopielate jednoskrzydłowa otwierana na oścież szafa na ubrania, tuż w sąsiedztwie wydzielone miejsce do pracy, czyli biurko. A tuż nad nim półeczka na albumy, zdjęcie i pamiątki z wakacyjnych wycieczek. Po drugiej stronie pokoju, tuż obok drzwi, stoi komoda z 3 szufladami, przeznaczonymi na magazynowanie ubrań. A w nieodległym sąsiedztwie znajduje się komfortowe łoże, które w dzień bywa nakryte zielono-brązową narzutą i pełni także funkcję kanapy ( Wajnert). Młodzieżowe meble jesteśmy w stanie zakupić praktycznie w każdym sklepie, który ma w swojej ofercie tego typu sprzęty do mieszkań.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie kosztowne, ale i zaplanowane, sprawunki warto udać się wraz z nastoletnim synem. Jeśli nastolatkowie sami dokonają wyboru konkretnego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać czas w swoim pokoju, a może nawet z większą werwą zabiorą się do nauki.

Jeżeli chcesz uzyskać inne materiały na omawiany wątek, to zobacz proponowane www, które posiadają także dane na podnoszone zagadnienie – kliknij zatem tutaj.

Branie pod uwagę gustów naszych dzieci jest najistotniejszym kryterium. Jeśli urządzimy pokój nie zważając na zdanie nastolatków, to możemy oczekiwać kolejnej domowej kłótni. Nie zapominajmy, że czasem warto wydać trochę więcej banknotów, ale w zamian za to spędzać niekrótkie jesienne wieczory w spokojnej i typowo familijnej atmosferze. Koniec końców rzeczone wyżej pieniądze szczęścia przecież nie pozyskują.