Okresowe przeglądy i pilne naprawy. Co jest potrzebne, by nasz samochód działał bez problemu?

W każdym samochodzie nadchodzi moment przeglądu. Istotną sprawą jest cykliczny przegląd auta, podczas jakiego firma wykonująca przegląd powinna sprawdzić hamulce, wszelkie płyny, układ kierowniczy. Być może będzie potrzebna zmiana hamulcowych klocków w samochodzie.

To jasne, iż dobrze działające hamulce zapewniają kierowcy i jego pasażerom bezpieczeństwo w czasie krótszych wyjazdów i dłuższych podróży.

Jeżeli zaintrygował Cię taki materiał, zobacz bez wahania ten świeży materiał (https://www.lontex.pl/) – on też jest warty uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Ważnym elementem układu hamulcowego samochodu są klocki hamulcowe. Należy dbać o to, żeby we właściwym momencie dokonać wymiany klocków hamulcowych na nowe, bo ich zużycie odbija się negatywnie na skuteczności i drodze hamowania. Jeśli chcemy wymienić klocki hamulcowe na EBC we własnym zakresie, powinniśmy poradzić się wcześniej fachowca lub zdobyć więcej wiedzy w tym zakresie – sprawdź klocki EBC w swoim samochodzie.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o nim znacznie więcej. W tym celu użyj adresu (https://airpress.pl/czesci-zamienne), jaki przekieruje Cię na stronę. Zachęcamy!

Przed zamontowaniem nowego klocka trzeba wycofać tłoczek zacisku do określonej pozycji. Wcześniej możemy łagodnie odsunąć silikonowy mieszek i sprawdzić, czy na tłoczku nie gromadzi się korozja spowodowane wyciekami płynu.

samochód

Autor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli są, należy zmienić tłoczek lub cały zacisk. Sprawdzić należy także kondycję gumowej osłony tłoczka hamulcowego. Ten tłoczek trzeba posmarować cieniutką warstwą profesjonalnego smaru do poruszających się części hamulców. Dlatego że kroków do wykonania jest wiele, dobrze zaplanować sobie pracę na kilka godzin.

Jeżeli posiadamy pewną wiedzę warsztatową możemy przystąpić do samodzielnej wymiany klocków samochodowych sklep.oemtuning.pl, ale w innych przypadkach trzeba najzwyczajniej w świecie zapłacić za nią mechanikowi. Wówczas będziemy pewni, iż klocki EBC będą dobrze zamontowane, a nasze hamulce będą działać właściwie i niezawodnie. Na hamulcach po prostu nie powinno się oszczędzać – to raz, a po drugie – firma, która wykonuje nam przegląd auta, przeprowadza jazdę próbną aby sprawdzić poprawność działania układu oraz poinformuje nas o właściwych metodach konserwacji i o konieczności unikania mocnego hamowania w czasie docierania się nowo wstawionych elementów, by zapobiegać ich przegrzaniu.