Podstawowe informacje o wykorzystaniu tektury falistej w różnego rodzaju opakowaniach.

Papier od wielu lat jest bardzo często wykorzystywanym materiałem pakunkowym. W ostatnim czasie wyrosła mu spora konkurencja pod postacią tworzyw sztucznych, lecz nadal papierowe opakowania można spotkać w zasadzie w każdym sklepie.

Tak naprawdę plastiki sprawdzają się dobrze w przypadku między innymi worków, lecz różnych pudełek czy kartonów nie będzie się już z nich robić.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę papier silikonowany naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo niskie ceny, więc nie będziesz żałować!

Wynika to nie tylko z kosztów, gdyż tego typu opakowanie znacznie więcej kosztują, lecz również z powodów praktycznych. Po prostu od wielu lat jest wiadomo, że na wszelkie duże i małe pudła najbardziej odpowiednia będzie tektura falista i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miała urosnąć jej jakaś konkurencja (bochem.com.pl/produkty.html).

Jeśli niesamowicie pasjonuje Cię prezentowana w tym materiale sprawa, to ponadto zobacz ofertę na stronie. Na pewno odnajdziesz w niej coś interesującego dla siebie.

Tego typu opakowania znalazły zastosowanie w większości gałęzi handlu, nawet w przypadku większych gabarytowo produktach, typu meble czy okna.

rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista oferowana jest w dużej ilości odmian, dzięki czemu można ją dobrze dobrać do danego opakowania (najlepszy producent taśm). Poszczególne jej odmiany różnią się twardością i liczbą warstw, a co za tym idzie odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Przeważnie spotyka się arkusze i bele o różnych rozmiarach, w przypadku bel długość całego arkusza może wynosić nawet sto metrów. Najczęściej materiał ten dostępny jest w kolorze białym i szarym, ale na życzenie producent tektury przygotować go może w innej kolorystyce.

Taka sytuacja ma na przykład miejsce przy opakowaniach produktów przemysłowych i spożywczych, na jakich drukuje się loga producentów i informacje dla klientów.