Podstawowe informacje o wykorzystaniu tektury falistej w różnego rodzaju opakowaniach.

Papier od wielu lat jest bardzo często wykorzystywanym materiałem pakunkowym. W ostatnim czasie wyrosła mu spora konkurencja pod postacią tworzyw sztucznych, lecz nadal papierowe opakowania można spotkać w zasadzie w każdym sklepie.

Tak naprawdę plastiki sprawdzają się dobrze w przypadku między innymi worków, lecz różnych pudełek czy kartonów nie będzie się już z nich robić. Wynika to nie tylko z kosztów, gdyż tego typu opakowanie znacznie więcej kosztują, lecz również z powodów praktycznych. Po prostu od wielu lat jest wiadomo, że na wszelkie duże i małe pudła najbardziej odpowiednia będzie tektura falista i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miała urosnąć jej jakaś konkurencja (bochem.com.pl/produkty.html).

Jeśli niesamowicie pasjonuje Cię prezentowana w tym materiale sprawa, to ponadto zobacz ofertę na stronie. Na pewno odnajdziesz w niej coś interesującego dla siebie.

Tego typu opakowania znalazły zastosowanie w większości gałęzi handlu, nawet w przypadku większych gabarytowo produktach, typu meble czy okna.

rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Tektura falista oferowana jest w dużej ilości odmian, dzięki czemu można ją dobrze dobrać do danego opakowania (najlepszy producent taśm). Poszczególne jej odmiany różnią się twardością i liczbą warstw, a co za tym idzie odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Przeważnie spotyka się arkusze i bele o różnych rozmiarach, w przypadku bel długość całego arkusza może wynosić nawet sto metrów.

To fakt, że informacje pod tym odwołaniem są przykuwające uwagę, więc jeżeli masz chęć uzyskać większą ilość danych na opisywany wątek, to przejdź do witryny – odnośnik jest tutaj.

Najczęściej materiał ten dostępny jest w kolorze białym i szarym, ale na życzenie producent tektury przygotować go może w innej kolorystyce.

Taka sytuacja ma na przykład miejsce przy opakowaniach produktów przemysłowych i spożywczych, na jakich drukuje się loga producentów i informacje dla klientów.