Odmiany opakowań używanych we współczesnym handlu, skład i najważniejsze zalety tektury falistej.

Współczesny handel nie mógłby się tak intensywnie rozwijać bez odpowiednich opakowań. Opakowania stosowane są przy większości produktów – spełniają funkcję ochronną, a w wielu przypadkach również dekoracyjną. Do wytwarzania opakowań używane są różnego rodzaju materiały, w zależności od rodzaju sprzedawanych towarów i wymagań klientów.

Tektura

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz śmielej na rynek opakowań wchodzą sztuczne tworzywa, mają one sporo zalet, ale ich podstawową wadą jest zanieczyszczanie przyrody. Jednak najbardziej popularna jeśli chodzi o opakowania nadal jest tektura, i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś się mogło zmienić. Tektura standy tekturowe jest najgrubszym materiałem papierniczym, o grubości nawet do sześciu milimetrów.

Powstaje ona poprzez sklejenie paru warstw masy, część producentów dodaje do nie także różne dodatki chemiczne oraz wypełniacze, zmieniające parametry tektury.

Czy teraz szukasz czegoś interesującego na omawiany wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje dotyczące do firmy oraz przejrzyj asortyment (http://www.lubin-adwokat.pl/specjalizacja).

Przeważnie używane są dwie wersje tektur, czyli falista oraz lita (kliknij i sprawdź), tektura falista ma dużo większą sztywność i przez to przeważnie jest wykorzystywana do produkcji opakowań zbiorczych. Za to tekturę litą przeważnie używa się do wytwarzania mniejszych opakowań, na pojedyncze towary.

Jedną z najważniejszych cech falistej tektury jest bardzo duża odporność na rozdarcia i rozerwania. Dzięki swej odpowiedniej budowie, to znaczy jednej warstwy płaskiej i drugiej zrobionej z papieru karbowanego bardzo dobrze chroni zapakowane w nią towary przed mechanicznymi uszkodzeniami (kliknij tutaj).

Często używana jest również przy pracach remontowych, doskonale ochraniając meble, podłogi i inne elementy wyposażenia mieszkań. Materiał ten produkowany jest w paru typowych rozmiarach – najczęściej producent tektury falistej proponuje ją w rolkach mających określoną szerokość i długość.

Podstawowym odbiorcą tektury falistej jest handel, to właśnie tam jest ona najczęściej wykorzystywana. Lecz dość chętnie korzysta z niej również przemysł budowlany, transportowy i remontowy, zapomnieć również nie można o indywidualnych odbiorcach, którzy wykorzystują atuty tektury w różnych zastosowaniach.