Wycinanie drzew, o czym warto pamiętać

Zanim powstanie budynek, wszystkich właścicieli działki czeka przygotowanie terenu pod inwestycję. Na czym polega praca nad obszarem pod zabudowę i kiedy można zarządzić takie prace? Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa przebiegała szybko i bez zakłóceń, konieczne jest podjęcie pewnych działań.

Wycinka drzew

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce i jej uzbrojenie. To zdecydowanie najbardziej kosztowna część prac przygotowawczych. Na ogół działka na której ma powstać inwestycja nie jest zabezpieczona, porastają ją krzewy, drzewa i trawa. bywa, że nie posiada też doprowadzonej wody i energii. Trzeba zatem odwrócić tę sytuację, byśmy mogli rozpocząć budowę. Wymagana jest więc niwelacja terenu. Pod tym słowem kryje się całość prac mających związek z ukształtowaniem terenu.

Jeśli na działce rosną drzewa, należy je usunąć. Usunięcie drzewa bez zezwolenia wiąże się z ruiną finansową – nawet jeśli drzewo sadzonki drzew owocowych stoi na działce należącej do osoby, która je ścięła.

Jeśli interesują Cię opisywane w tym materiale kwestie i chcesz przeczytać większą ilość wiadomości na tego typu temat – wejdź tu fotowoltaika lublin.

Co zrobić aby pozbyć się zbędnego drzewa zgodnie z prawem? Musimy napisać wniosek o pozwolenie na wycięcie. O pomoc w wykarczowaniu terenu pod inwestycję możemy też zwrócić się do firm zajmujących się wycinka drzew. Firmy są niezbędne, szczególnie gdy na terenie znajdują się stare drzewa w sąsiedztwie zabudowań sąsiada. Wówczas proponowana jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A jeśli marzy nam się ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, piękne topole, potrzebne będzie jedynie na przycinanie drzew – zobacz koniecznie.

Drzewa owocowe

Autor: P_Keigan
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadane umiejętności oraz dobrej jakości sprzęt umożliwiają pracę w każdych warunkach – nie czyniąc przy tym żadnych szkód. Oferta sporządzana jest na miarę potrzeb klienta. Możemy wybrać kompletny poczynając od przygotowania terenu po urzędowe zezwolenia, jak i samo przycinanie – więcej na tutaj.

Musimy naszą działkę ogrodzić. Uchroni to osoby postronne przed potencjalnymi urazami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Niepowołane osoby mają wówczas utrudniony dostęp do działki.