Zobaczmy się, jak to funkcjonuje dziś

Kim jest człowiek nowoczesny i czy tak naprawdę istnieje taka kategoria? Ciężko stwierdzić zważywszy, iż tyle, ile opinii, tyle wzorów człowieka, który może szczycić się tym mianem. Czy jednak jesteśmy w stanie wyróżnić pewne cechy wspólne, czy łatwiej nam mówić w osobnych kategoriach o nowoczesnej kobiecie lub o nowoczesnym mężczyźnie?

Autor: Atlantic

Ta kwestia jest na pewno skomplikowana, identycznie, jak rozdział ról między kobietą a mężczyzną ulega powoli zatarciu. Dawniej to było oczywiste i czytelne: kobieta jest ostoją ogniska domowego, opiekuje się potomstwem, troszczy się o dom, gotuje, sprząta, robi pranie, natomiast mężczyzna ma zarobić na chleb, czyli jest dostarczycielem pieniędzy i pozostałych rzeczy bez, których komórka społeczna zwana rodziną nie jest w stanie przeżyć. Skoro o kobiecie można rzec, iż dba o ognisko domowe, symbolicznie podtrzymuje rodzinny żar w obrębie domu, tak o przedstawicielu płci męskiej powinniśmy powiedzieć, iż walczy ze światem zewnętrznym, stawia mu opór, nadając kształt bezkształtnym realnym przeszkodą przeszkodom.

Dzisiaj jednakże te role się trochę zmieniły. Co prawda w większości tradycyjny model nie uległ zmianie, natomiast czynniki obyczajowe wymuszają pewne prawidłowości. Urlopy opiekuńcze dla kobiet, ojciec bez zatrudnienia, a pracująca na pełny etat kobieta – to nie są zaskakujące widoki w naszym społeczeństwie.

Przedstawiając więc osobnika nowoczesnego powinniśmy zwracać uwagę na mężczyznę i kobietę tak samo, jako osoby o zbliżonych dążeniach do bycia na bieżąco. Drogie, perfumy prestiżowapraca, modne rzeczy, jak luksusowy pojazd czy na przykład zegarek orient (sprawdź), to atrybut obu płci. Odeszły do lamusa czasy, gdy kobieta była przystawką do faceta. To mężczyzna brylował, a kobieta miała się ładnie prezentować w domu.

Hierarchia i pewien model który faworyzuje męski wzorzec odszedł w cień, w dzisiejszych czsach nie można powiedzieć z całym przekonaniem, iż mężczyźni rządzą światem, ponieważ przy ich bokustoją kobiety, gotowe do konfrontacji, bardziej nawet elastyczne na nadchodzące zmiany, wyłapujące trendy, z łatwością przystosowujące się się do nowych realiów. Mężczyźni już nie powinni czuś się niezagrożeni, muszą być uważni, jeżeli nie chcą oddać prymu kobietom. Zawsze jednak, zamiast walczyć mogą się podzielić władzą, takie pomysł chyba wszystkim wyjdzie na dobre.

Nie zwlekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj również imprezy rodzinne poznań inne treści na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Więcej o zegarkach: .

Masz niedostateczną ilość wiadomości na ów temat? Przejdź na kolejną stronę i tam czeka na Ciebie inne kompleksowe opracowanie tej sprawy.