W jakim miejscu najkorzystniej spędzić czas wolny? Z pewnością wyjazd w góry jest dobrym pomysłem, być może do Polanicy Zdrój?

To wspaniałe góry, które kuszą unikatową malowniczością, ciekawymi minerałami oraz ciekawym zagospodarowaniem. Sudety kuszą, a wycieczki po ich obszarze każdemu mogą dać wieleszczęścia. Doskonałe zagospodarowanie turystyczne sprawia, że noclegi można tu znaleźć w niemal każdej miejscowości, a gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia rozplanowanie pieszych wypraw.

Sudety - skała

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Wypady górskie są tu główną atrakcją, chociaż Sudety zapraszają tez licznymi miejscowościami o ciekawych walorach. Wakacje w tych górach zachwycą z pewnością tych, którzy interesują się geologią oraz minerałami. Faktem jest, że już w czasie średniowiecza tworzyły się na tym obszarze kopalnie złota oraz rud metali.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu wypoczynek nad morzem spa, żeby poznać dodatkowe fakty na prezentowany w wpisie temat. Oczekujemy na twoją opinię!

Część z nich to obecnie wyjątkowe atrakcje turystyczne, które w czasie wyprawy po tej części naszego kraju bez wątpienia warto zwiedzić. Największymi atrakcjami są te kopalnie, które możemy zwiedzić w Miedziance oraz w Złotym Stoku. nie brakuje też placówek muzealnych oraz galerii, w których prezentowane są interesujące agaty, kryształy górskie i inne minerały, powszechnie pojawiające się w Sudetach.

Najbardziej interesującą wystawą tego typu ma okazję się poszczycić Szklarska Poręba – istotny ośrodek turystyczny, na obszarze którego niedrogie noclegi ma szansę znaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także sławne jest z ciekawej wystawy, która miłośnicy niezwykłych kamieni na pewno powinni zobaczyć. Sudety podbiły również serca tych turystów, którzy uwielbiają klimat dawnych uzdrowisk. Kurortów, które od wieków cieszą się wielkim uznaniem, nie brakuje na tym obszarze. Najbardziej wiekowym uzdrowiskiem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego może zachwycać piękną architekturą, firmami przyrodoleczniczymi oraz doskonałą okolicą. Znanymi ośrodkami wypoczynkowymi są też trzy uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Piękne parki zdrojowe, pijalnie wód a także stare wille (SPA Alina) i pensjonaty oferujące noclegi w niezwykle dogodnych warunkach, jak hotel polanica zdrój są ich największymi walorami.

Góry Stołowe na Dolnym Śląsku

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Sudety są jednocześnie rajem dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek i piesze wyprawy. Na tego typu turystów czekają wspaniałe Karkonosze, pokryte doskonałymi lasami Góry Opawskie a także nęcące ciekawymi tworami skał Góry Stołowe. Całkiem modnym wśród turystów obszarem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z ciekawych punktów widokowych, sympatycznego schroniska oraz położonejj w pobliżu Kletna atrakcji, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z najważniejszych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wycieczki patrzą do jej wnętrza wyjątkowo chętnie.