W obecnych czasach większość rzeczy możemy załatwić przez internet – szczęśliwie urzędy powolutku się z tym zgadzają

W ostatnim czasie zauważamy liczne próby naszych urzędników, żeby dogonić świat i znaleźć się w gronie krajów wysokorozwiniętych, które swoim obywatelom dają możliwość na załatwianie administracyjnych spraw przez internet.

konsultant
maszyna drukarska

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
f
Jeszcze dekadę temu było niemożliwe, by móc ominąć wielkie kolejki do Urzędu Skarbowego przy składaniu sprawozdania podatkowego. Każdy narzekał, ale był zmuszony odstać swoje. Urzędnicy nie byli zbytnio miło nastawieni do petentów i uważali za normalne, że z każdą rzeczą trzeba do nich przyjść i załatwiać to w okienku.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest pasjonujący? Jeśli tak, to odnośnie do przedstawianego problemu poznaj szczegóły (https://www.ksiegowosc-kruger.pl/ryczalt-ewidencjonowany.php) tutaj.

Szczęśliwie w końcu się to zmienia. Ministerstwo Finansów jakiś czas lat temu stworzyło Portal Podatkowy, który ma uprościć życie wszystkim obywatelom. Mamy możliwość tam pobrać wiele potrzebnych dokumentów i wyszukać interesujące nas informacje. Mamy możliwość również założyć własne konto. To znaczne ułatwienie dla dyrektorów przedsiębiorstw, którzy teraz znaczny procent spraw są w stanie załatwiać w sieci. Nawet pisma urzędowe są wymieniane z urzędnikiem przy użyciu tej strony. Dzięki temu nie trzeba marnować cennego czasu i z każdym detalem chodzić do Skarbówki. Portal Podatkowy upraszcza nam nie tylko oddawanie PIT-ów, ale też daje szansę przykładowo na ustanowienie pełnomocnictw na któregoś z naszych pracowników.

Dzięki temu mnóstwo papierkowych spraw będzie mogła za nas załatwić na przykład sekretarka.
Należy założyć profil na Portalu Podatnika, gdyż bardzo usprawnia to życie i oszczędza nasz czas.