Kilka porad jak urządzić mały przedpokój w mieszkaniu

Korytarz jest wizytówką każdego domu. Problem w tym, że mieszkając w bloku (przede wszystkim w starej zabudowie) powinniśmy liczyć się z tym, że naszą pomysłowość ograniczać będzie maleńka powierzchnia. Nie zlikwidujemy tego problemu, mamy możliwość tylko dostosować się do przestrzeni.

Przedpokój do aranżacji

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Wykańczając przedpokój w mieszkaniu należy mieć na uwadze, że jest to pierwsze pomieszczenie z którego korzystamy.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które potrzebują uzupełniających danych – zobacz informacje tutaj. Odnosi się ono do analizowanego w tym tekście problemu.

W związku z tym mamy kilka rzeczy, które powinniśmy zabrać pod uwagę. Jedną z nich jest podłoga. Buty zmieniamy zaraz przy wejściu, ale tuż przy drzwiach zazwyczaj naniesiemy trochę piasku czy błota. Trzeba wybrać taki rodzaj wykończenia podłogi, aby nietrudno było ją wyczyścić. Dobrym konceptem będą płytki, które łatwo przetrzeć wodą. Drewno nie byłoby tu optymalnym materiałem ze względu na problem starannej pielęgnacji, tym bardziej wymaganej w miejscu gdzie wciąż chodzi się w butach.

Inne, także bardzo interesujące szczegółowe opracowanie (https://miras-przeprowadzki.pl/) opisywanego tematu znajdziesz tu. Zobacz koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Dowiedz się więcej: jak urządzić przedpokój w bloku.

Najważniejszym elementem w korytarzu jest wieszak. Najlepiej byłoby zakupić kilka wieszaków. Obecnie mamy bardzo olbrzymi wybór wieszaków w hurtowniach – stojące, wiszące, przytwierdzane do ściany, bądź sufitu, zabudowane meblami, bądź pojedyncze. Niejednokrotnie są one ozdobne, o różnej kolorystyce, kształtach i stylach, wykończone z przeróżnych tworzyw. Dokonując wyboru trzeba wziąć pod uwagę w jakim stylu utrzymana jest reszta mieszkania, aby poszczególne elementy pasowały do siebie – dowiedz się więcej.

Przedpokój, apartament Jaguara w Londynie

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Kolorystyka ścian trzeba dostosować również do stylu w jakim utrzymane są inne pomieszczenia. Nie jest to jednak dobre miejsce na kolory zbyt krzykliwe i wyróżniające się, pasują one raczej do innych pokojów. Podstawowym elementem przedpokoju w mieszkaniu jest jasność. Nie będziemy tu dużo czasu, więc światło może być dość stonowane i delikatne. Żarówki powinny być zawieszone na ścianie, lub przy suficie. Odradzam lampy stojące, ponieważ niepotrzebnie zajmują one i tak już intensywnie ograniczone miejsce.