Czy warto dziś mieć tytuł magistra?

Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Nierzadko słyszy się, że w naszym kraju mamy znacznie więcej osób z dyplomem, niż w innych krajach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest nieco inna. W Polsce obecnie jest mniej więcej trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce również mamy dzisiaj taką sytuację, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W naszym kraju nierzadko osoba z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze szanse dostania dobrej pracy, niż pracownik fizyczny. Najgorzej jest pośród absolwentów uczelni humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się znaleźć pracę, nierzadko jest to praca bardzo nisko płatna, często absolutnie nie mająca nic wspólnego z wyuczonym zawodem.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się również, czy nasz podobny artykuł jest zajmujący. Będzie nam również niesamowicie miło, jeżeli pozostawisz opinię.

Więcej na

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w pozostałych branżach tego typu, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie zadań na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach zwykle nie lubią swojej pracy.

nauka

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wpisać w internet frazę “praca spawacz” i poczytać jakie są wynagrodzenia w w takiej pracy. Spawanie jest często ciężką pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Podczas spawania zwykle daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między spawanymi elementami. Działanie takie wymaga wielu informacji z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych materiałów. Istnieje wiele miejsc, gdzie można zrobić kurs spawania.

Równie intrygujący tekst przedstawiany jest tu, zatem odwiedź witrynę stacja diagnostyczna warszawa i upewnij się, jakie informacje tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią.

Warto zastanowić się nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Ludzi mających określony fach w ręku ciągle brakuje na rynku pracy.