Czy warto dziś mieć tytuł magistra?

Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Nierzadko słyszy się, że w naszym kraju mamy znacznie więcej osób z dyplomem, niż w innych krajach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest nieco inna. W Polsce obecnie jest mniej więcej trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce również mamy dzisiaj taką sytuację, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W naszym kraju nierzadko osoba z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze szanse dostania dobrej pracy, niż pracownik fizyczny. Najgorzej jest pośród absolwentów uczelni humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się znaleźć pracę, nierzadko jest to praca bardzo nisko płatna, często absolutnie nie mająca nic wspólnego z wyuczonym zawodem.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się również, czy nasz podobny artykuł jest zajmujący. Będzie nam również niesamowicie miło, jeżeli pozostawisz opinię.

Więcej na

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w pozostałych branżach tego typu, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie zadań na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach zwykle nie lubią swojej pracy.

nauka

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wpisać w internet frazę “praca spawacz” i poczytać jakie są wynagrodzenia w w takiej pracy. Spawanie jest często ciężką pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Podczas spawania zwykle daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między spawanymi elementami. Działanie takie wymaga wielu informacji z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych materiałów.

Czy omawiany wątek Cię zainteresował? Kliknij też na pomocne artykuły (http://osauto.pl/przeglady-rejestracyjne) mające równie ważne informacje, które niewątpliwie całkowicie Cię pochłoną.

Istnieje wiele miejsc, gdzie można zrobić kurs spawania. Warto zastanowić się nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Ludzi mających określony fach w ręku ciągle brakuje na rynku pracy.